newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

За крок до вироку

За крок до вироку

Сьогоднішнє засідання Печерського районного суду під головуванням судді Сергія Вовка, що став відомим широкому загалу завдяки розгляду справи Юрія Луценка, натякнуло на найближче майбуття екс-міністра МВС. Сторона звинувачення вимагає від суду позбавити підсудного статусу державного службовця першого рангу, засудити його до 4,5 років ув’язнення (враховуючи 14 місяців «відсидки» у Лук’янівському СІЗО), та конфіскувати майно. Майже така ж доля спіткала й водія Луценка – Леоніда Приступлюка. Втім, на відміну від шефа, він все ж таки лишиться на свободі. Але також без майна.

Луценку просять 4,5 роки плюс конфіскацію майна

У День всіх закоханних, 14 лютого, судове засідання у справі Луценка дійшло до стадії дебатів. Напередодні засідання, що було призначено на 9.15 ранку, а згодом ледве розпочалося близько десятої, до будівлі суду по вул. Гайцина прибуло - не повірите - аж…три мітингувальника із прапорами «Народної самооборони». Одного з них, кремезного чолов’ягу невизначеного віку та роду занять, «Обозреватель» неодноразово бачив як під Печерським судом на Хрещатику, так і під столичним Апеляційним судом, що на Солом’янській площі. В обох випадках він вкрай галасливо викрикував «Юлі – волю!», а сьогодні трохи видозмінив текст, замінивши Юлю на Юру.

Видео дня

До речі, підтримати Юрія Луценка цього дня пришли лише нардепи Ирина Геращенко та Кирило Куликов, а от однопартійців від «Народної самооборони» ми не побачили навіть в радіусі декількох кварталів.

Ще одним цікавим моментом імпровізованого мітингу став той факт, що на доволі морозному лютневому повітрі прихильники Юрія Луценка викрикували свої гасла лише тоді, коли на третьому поверсі (де і проходило засідання), відкривали вікно, щоб впустити всередину хоч трохи свіжого повітря. Як тільки вікно зачинялося, крики та дзвін припинялися.

Як заявив напередодні суддя Сергій Вовк, стадія судового слідства добігла кінця і після дебатів, перше слово у яких узяла прокуратура, суд, згідно із законодавством, має видалитися до нарадчої кімнати для винесення вироку Юрію Луценку.

Першим у ході дебатів виступив прокурор Дмитро Лобань. У ході зачитування обвинувачення він зазначив, що провина підсудних Юрія Луценка та його водія Леоніда Приступлюка повністю доведена в ході досудового та судового слідств. Хоча у ході судових засідань більша частина свідків не підтвердили обвинувачень проти Луценка.

Насамкінець сторона державного обвинувачення звернулася до Печерського суду із проханням замінити водієві екс-міністра Леоніду Приступлюку покарання на умовний термін строком на три роки із конфіскацією майна. Для Юрія Луценка попросили 4,5 роки ув'язнення, позбавлення статусу держслужбовця першого рангу та конфіскацію майна. Також звинувачення наполягало, щоб Луценко та Приступлюк відшкодували державному бюджету 293 тис. грн. збитків, які завдали.

Луценко прокурору: «Садись! Два!»

Попри намагання сторони захисту дозволити фіксувати увесь процес на відео та фото, суддя дозволив журналістам бути лише присутніми у залі і записувати усе на диктофон. Багато хто з присутніх у залі помітив, що Юрій Віталійович виглядав доволі бадьоро і навіть квітуче. Він постійно спілкувався то з адвокатами, то з дружиною Іриною, яка протягом усього засідання щось ретельно вичитувала у телефоні та занотовувала у блокнот.

Лише декілька разів вона нахилилася над решіткою, просунула скрізь прути руки до чоловіка і щось шепотіла йому на вухо. При цьому, як у подружжя, так і у адвокатів Луценка, настрій був пречудовий: разом із журналістами вони постійно посміхалися, перешіптувались між собою і пригніченими аж ніяк не виглядали. Юрій Луценко навіть дозволяв собі коментувати доповідь прокурорів фразами «Да ты шо?!», «А этого в деле не было» і т.ін. Врешті, коли один з доповідачів зі сторони обвинувачення скінчив свою 40-хвилинну доповідь, Луценко по-приятельськи сказав прокурору: «Садись! Два!».

Впродовж виступу трьох прокурорів суддя Вовк відверто… нудьгував та тричі виводив присутніх у залі на п’ятихвилинну «перерву». Коли ж виступи прокуратури скінчилися, головуючий оголосив про годинну перерву та чи не силоміць примусив присутніх полишити не тільки судову залу, а й будівлю Печерського суду.

У перерві адвокати Юрія Луценка пішли в одну сторону, а його дружина Ірина у розкішних хутрах та у супроводі нардепа Кирила Кулікова відправилась до сусідньої піцерії «Ilmolino» з доволі недемократичними цінами.

Вирок очікується до 1 березня

Після закінчення перерви усі присутні повернулися до судової зали, де слово надали стороні захисту і самому Юрію Луценку. Що цікаво, прохання прокуратури призначити екс-міністру внутрішніх справ Юрію Луценко покарання нижче мінімального свідчить, на думку адвоката екс-міністра Олексія Баганця, про відсутність переконливих обґрунтувань у звинувачення:

- Прохання прокурорів до суду застосувати до Юрія Віталійовича Луценка вимоги ст. 69 Кримінально-процесуального кодексу про призначення покарання нижче від того, що передбачено Кримінальним кодексом України за статтею 191 частина 5, - це визнання того, що, дійсно, обвинувачення йому пред'явлено не досить переконливе, - заявив адвокат.

Баганець також зазначив, що у нього після виступу прокурорів склалося враження, що «вони в залі судового засідання протягом 8 місяців, коли йшло судове слідство, не були присутні і прийшли в судове засідання лише сьогодні з обвинувальним висновком, на підставі якого будували свій виступ і позицію в дебатах». Адвокат також висловив думку, що представники прокуратури сиділи всі ці місяці в залі судового засідання з закритими вухами:

- Мені, як колишньому працівнику прокуратури, соромно за моїх колег, що вони сьогодні в своєму виступі фактично просили суд притягти завідомо невинного до кримінальної відповідальності, - підкреслив Баганець.

Після дебатів суддя Сергій Вовк пішов до нарадчої кімнати ухвалювати рішення. Скільки на це знадобиться часу - невідомо. Водночас, за інформацією «Обозревателя» з власних джерел, винесення судового рішення у справі Юрія Луценка очікується до 1 березня.

Джерело нагадало, що 1 березня в Печерському суді має продовжитися розгляд справи ще одного колишнього чиновника - екс-виконувача обов'язків міністра оборони Валерія Іващенка. Оскільки ця справа також розглядається суддею Сергієм Вовком, з судовим рішенням у справі Луценка затягувати не будуть.

За крок до вироку

За крок до вироку

За крок до вироку

За крок до вироку

За крок до вироку