УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Николай Томенко
Николай Томенко
Украинский политик

Блог | Як вже 10 років депутати один і той самий "велосипед недоторканності" вигадують

ВР

Депутатська недоторканність – річ нині дуже актуальна і популярна. Про "бажання" її позбутися говорять чиновники на всіх рівнях – від депутата сільради до Президента. Останній навіть через надлишкову наснагу у цьому питанні заявив про те, що в нього готовий ще один законопроект, який він знову внесе до ВР. Щоправда, спочатку він має вмовити свою парламентську більшість розібратися з його попереднім  законопроектом щодо недоторканності, який розглядається парламентом як невідкладний ще з грудня 2015 року…

Видео дня

Але мова не про те. Хочу звернути увагу на цей порожній пафос і суцільний піар, який роздули, як мильну бульбашку, навколо такого "РЕВОЛЮЦІЙНОГО" і "НАДСКЛАДНОГО" законопроекту про скасування депутатської недоторканності. 

Справа в тому, що усі ці 10 років депутати вигадують формулювання речення про те, як виключити частину першу та третю ст. 80 Конституції України, яка нині звучить так:

"Стаття 80.

Народним депутатам України гарантується депутатська недоторканність.

Народні депутати України не несуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання у парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

Народні депутати України не можуть бути без згоди Верховної Ради України притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані".

Отож, після бурхливих дискусій з цього питання у 2007-му, у січні 2008 року нардепами В. Кириленком, І. Кириленком та ін. був внесений законопроект № 1375 "Про внесення зміни до Конституції України (щодо обмеження депутатської недоторканності)". Його текст виглядав так:

Тобто, пропонували змінити ту ж саму ст. 80 Конституції, прибравши частину першу і третю.  Цей законопроект,пройшовши процедуру розгляді у Конституційному Суді, тоді так і не набрав необхідної кількості голосів.

16 січня 2015 року Президентом П. Порошенком був внесений на розгляд парламенту як невідкладний проект закону "Про внесення змін до Конституції України щодо недоторканності народних депутатів та суддів" (№ 1776). Ось текст президентського законопроекту:

Тобто, не беручи до уваги суддівську складову (адже питання недоторканності суддів вже вирішено конституційними змінами в частині правосуддя), суть питання полягає у тому самому: виключити частину першу та третю ст. 80 Конституції України. Як відомо, цей законопроект вже двічі схвально голосувався у парламенті, розглядався у Конституційному Суді та отримав відповідний комітетський висновок. І вже півтора роки - з грудня 2015 р. – він "очікує розгляду" у ВР.

І от – "нова, революційна" супер-ідея від 158 депутатів: ще один новий законопроект № 6773 від 19.07.2017 "Про внесення змін до Конституції України (в частині скасування депутатської недоторканності)". Ось текст нового законопроекту:   

Як бачимо, та сама стара-нова ідея: виключити частини першу та третю ст. 80 Конституції України. Навіть прикінцеві положення виписані так само, як і у попередньому варіанті президентського законопроекту, що зараз "очікує розгляду" парламенту!

То в чому ж новизна і революційність, скажіть, будь ласка?! Навіщо вигадувати "велосипед"?

Досить шукати недолугі "відмазки": просто візьміть і ПРОГОЛОСУЙТЕ за президентський невідкладний законопроект, що вже півтора роки "очікує розгляду"! Або – проголосуйте проти. Це ваш вибір. АЛЕ БРЕХАТИ ВЖЕ ДОСИТЬ!!!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...