newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img
Николай Томенко
Николай Томенко
Украинский политик

Блог | Я проти ухвалення закону про імпічмент!

Я проти ухвалення закону про імпічмент!

В "оновленій" дискусії про потребу прийняти закон про імпічмент, за який виступає опозиція і категорично проти влади ("бо війна"), варто розставити правові акценти.

Видео дня

Цей закон, точніше, відповідна Глава 30 Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" під назвою "Порядок дострокового припинення повноважень Президента України у зв?язку з неможливістю виконання своїх повноважень за станом здоров'я, а також у разі усунення Президента України з поста в порядку імпічменту" визначає у своїх 18-ти статтях (ст. 171-188) повну процедуру імпічменту.

Натомість, бракує іншого Закону, ухвалення якого дозволить НА ПРАКТИЦІ здійснити процедуру імпічменту. Це - Закон "Про тимчасові слідчі комісії, спеціальну слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України".

Його необхідність прямо передбачена Регламентом України, зокрема статтею 171, п. 2: "Розгляд у Верховній Раді питання про усунення Президента України з поста в порядку імпічменту здійснюється відповідно до статей 85, 111 Конституції України, закону про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України та цього Регламенту".

Нагадаю, що відповідний закон про тимчасові комісії було ухвалено Верховною Радою 15 січня 2009 року. А 10 вересня 2009 року за поданням тодішнього президента Леоніда Кучми Конституційний Суд на чолі з Андрієм Стрижаком визнав його неконституційним.

Отож, Леонід Кучма "захистив" не лише себе, а й всіх президентів від застосування процедури імпічменту!

Вважаю, що ухвалення Закону про тимчасові слідчі комісії, спеціальну тимчасову слідчу комісію і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради Україниє не правом, а ОБОВ?ЯЗКОМ нинішнього парламенту і А. Парубія!

P.S. Враховуючи, що в Україні, згідно з чинним законодавством, діє стан АТО, то згадки владних очільників про "війну" (особливо в умовах надактивної торгівлі з Росією і так званими ЛНР і ДНР) вважаю цинізмом!

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...