newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Андрій Длігач
Андрій Длігач
Доктор економічних наук, стратег і футуролог

Блог | Світ перегляне плани щодо України

ІКЕА

ІКЕА вже робила спроби вийти на український ринок, але тут на цьому намагалися постійно заробити чиновники і "рєшали". Наприклад, на виділенні ділянки. ІКЕА просто відмовилась давати хабарі і в якийсь момент залишила спроби заходу на український ринок. І те, що зараз створюються умови для її повернення — це робота абсолютно різних людей в бізнесі і громадському середовищі, в тому числі підтримана і в АП та КабМіні.

Що буде в Україні після заходу ІКЕА? У світі дивляться на рейтинги, і не тільки на рейтинг конкурентноспроможності країни, а на рейтинги ведення бізнесу та інвестиційної привабливості України. В більшості рейтингів ми займаємо позиції значно нижчі за середину списку. А інвестори вкладають куди? Або в країни, де великий зростаючий ринок (внутрішній попит), або в країни, де є певна стабільність. В Україні нема ні першого, ні другого, є величезні політичні та економічні ризики. Тобто ми не проходимо ні за якими показниками для того, щоб тут розміщувались різні інвестиції. Україна не підходить для інвесторів за їх критеріями. 

Видео дня

Але наш потенціал на багато більший, ніж поточні показники, і інвестори, які працюють на довгу перспективу, бачать, що Україна — велика європейська країна із потенційно високими показниками росту, великим експортним потенціалом. От такі інвестори чекають і моніторять, коли ситуація в Україні зміниться.

Так ось вихід ІКЕА покаже іншим компаніям, що тут відбулись суттєві зміни. Ті реформи, які у нас проводяться, призвели до того, що навіть такі обережні інвестори, як ІКЕА, які не інвестують у випадку корупції і низьких показників бізнесу, змінили свою думку. Якщо ІКЕА вийшла, значить ситуація в Україні змінилася. Це буде маркером для інших компаній — переглянути свої позиції щодо України.

Насправді західний погляд щодо України поділяється. З одного боку Україна розглядається як країна, "якій не вдалося", а з іншого — ті, хто реалізовував реформи, знають, що оцей повільний темп, як нам здається, насправді, це швидкі реформи. У країні є такі позитивні маркери, як Прозорро, податкова реформа, відкриті конкурси. Тепер і вихід ІКЕА стане додатковим сигналом переглянути свої плани щодо України.

Інвестори можуть зайти в різні сфери. Це виробництво меблів, текстильна промисловість, побутові товари, промислове виробництво, машинобудування, енергетичні технології, розбудова інфраструктури, аграрний сектор. Україна ж має власні технології, власні розробки, тому бізнесмени будуть придивлятися уважніше до того, що у нас роблять.

Стосовно заходу таких популярних компаній як Starbucks чи Н&М, то кожна із них не зайшла до України через свої особисті причини. Поки що поточна ситуація у нас не робить наш ринок для них привабливим.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...