newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
Ирина Шенье
Ирина Шенье
Женский психолог, кризисный консультант, семейный психотерапевт

Блог | ТОП-5 причин, почему мужчины больше не хотят жениться

ТОП-5 причин, почему мужчины больше не хотят жениться

У сучасному світі спостерігається зростаюча тенденція серед молоді та дорослих до відмови від традиційних стосунків і шлюбу на користь вільного способу життя. До мене, як до психолога, часто звертаються жінки із запитанням про те, чому їхні кохані не виявляють бажання вступати в шлюбні зобов'язання. Це явище стає предметом серйозних роздумів і дискусій, адже його вплив на психологічний стан жінок та їх емоційний комфорт важко переоцінити.

Видео дня

Мене звати Ірина Шеньє, я сімейний психотерапевт та кризовий консультант, і в цьому матеріалі ми розглянемо причини, через які, на мій погляд, деякі чоловіки стали все частіше уникати серйозних стосунків та відмовляються від відповідальності за створення родини.

В сучасному світі відбуваються значущі зміни в уявленнях про сімейне життя, і однією з важливих тенденцій стає відмова від шлюбу серед представників сильної половини людства. Я зібрала для вас ТОП-5 причин чому сучасні чоловіки не поспішають до РАГСу, віддаючи перевагу неодруженому способу життя?

 • Дитячі травми та страх перед відносинами:

Чоловіки можуть уникати створення стосунків через дитячі травми, які залишили слід на їхньому психологічному стані. Стосунки з холодними батьками або втрата одного з них може викликати страх входження у близький контакт, оскільки там можуть розкриватися болючі відчуття, схожі на ті, які вони відчули в дитинстві.

 • Вплив сучасних тенденцій:

Нові віяння і тенденції, які підкреслюють цінність вільних стосунків та чайлдфрі, можуть впливати на відмову від встановлення серйозних стосунків. Це може викликати невпевненість чоловіків щодо необхідності та можливостей довгострокових відносин.

 • Поведінка жінок і неправильні стосунки:

Іншою причиною може бути негативний досвід у відносинах, спричинений неправильною поведінкою жінок. Чоловіки можуть уникати стосунків, якщо вони стикаються з жінками, які не вміють будувати здорові стосунки, не встановлюють власних кордонів та готові на будь-які компроміси лише для того, щоб мати чоловіка поруч.

 • Страх перед втратою свободи:

Деякі чоловіки можуть уникати стосунків через страх втрати особистої свободи та незалежності. Їм може здатися, що стосунки обмежать їхні можливості і спричинять втрату індивідуальності.

 • Економічна та соціальна нестабільність:

Економічна та соціальна нестабільність може впливати на готовність чоловіків вступати в серйозні відносини. Невизначеність у фінансах або в соціальному оточенні може створювати стрес і тормозити їхні рішення щодо створення родини.

Звісно, ці фактори не вичерпують всіх можливих причин. Багато з них є індивідуальними та залежать від особистих переконань і цінностей. 

Як розпізнати на перших етапах спілкування чоловіка, який не хоче одружуватися? 

Існують деякі сигнали і ознаки, які можуть вказувати на його небажання вступати у серйозні стосунки:

 • Уникання серйозних розмов:

Чоловік, який уникає обговорення майбутнього та відносин, скоріше за все  не має серйозних намірів на спільне майбутнє.

 • Акцент на індивідуальних цілях:

Фокус на особистих цілях та кар'єрі може вказувати на те, що створення сімʼї для нього не в пріоритеті.

 • Небажання брати на себе відповідальність:

Небажання  приймати будь-які зобов'язання може вказувати на неготовність до серйозних відносин.

 • Неусталений стиль життя:

Постійний пошук нових вражень, в тому числі у стосунках, може свідчити про неготовність до стабільних відносин.

 • Активність у вільних стосунках:

Участь у вільних стосунках може підкреслювати його прихильність щодо формальних зобов'язань.

Поради жінкам, які опинилися в такій ситуації

Взаємодія з чоловіками, які відмовляються від стосунків, може бути викликом, але емпатія та розуміння можуть допомогти покращити ситуацію. Ось кілька порад для жінок, які мають справу з такими чоловіками:

 • Проявляйте емпатію:

Спробуйте зрозуміти фактори, які призвели до відмови від стосунків. Виявлення емпатії дозволяє партнерові відчути, що його почули і зрозуміли.

 • Спілкуйтеся відверто:

Розмовляйте відверто про власні потреби і очікування щодо відносин. Важливо створювати безпечне середовище для відкритого обговорення.

 • Визначте власні кордони:

Встановлення власних кордонів про те, що ви готові терпіти і на що не погоджуєтеся, важливо для забезпечення вашого емоційного комфорту.

 • Дайте простір:

Врахуйте, що чоловікам іноді потрібно більше часу для вирішення власних питань і обставин. Не тисніть, дозвольте їм визначити власні відносини з самими собою.

 • Підтримуйте особистий розвиток:

Інвестуйте час у власний особистий розвиток і самовдосконалення. Це допоможе вам відчувати себе щасливими, незалежно від ситуації у ваших відносинах.

 • Пошук професійної допомоги:

У деяких випадках, особливо якщо причина відмови від стосунків пов'язана з дитячими травмами, краще звернутися до фахівця для отримання професійної допомоги.

Важливо розуміти, що взаємодія з такими чоловіками може вимагати часу і терпіння. Ключовим є збереження балансу між підтримкою партнера і збереженням власного емоційного благополуччя.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...