В інституті виявлено порушень більш ніж на 5 млн гривень

337
В інституті виявлено порушень більш ніж на 5 млн гривень

Контрольно-ревізійне управління в м. Києві перевірило Державне підприємство "Центральний проектний інститут" Міністерства оборони України за період з 1 січня 2007 по 1 березня 2009 року. Проведеною ревізією встановлено порушень фінансової дисципліни на загальну суму 5,53 млн. гривень.

Зокрема, ревізори з’ясували, що протягом 2007-2008 років Інститут уклав договори без проведення відповідних процедур закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти загалом на 4,6 млн. гривень.

Як повідомили "КИЯНАМ" у прес-службі КРУ в м. Києві, працівникам Інституту зайво виплачено відпускних та зарплати на 12,58 тис. грн., водночас, недоотримано заробітної плати і відпускних на 12,17 тис. гривень.

Внаслідок використання пального за завищеними нормами та через користування службовими автомобілями у вихідні дні зайво списано 1327 л пального на 5,54 тис. гривень.

Встановлено, що підрядні організації завищили вартість виконаних ремонтних робіт на 20,33 тис. грн., а також лише за два місяці 2009 року Інститут недоотримав майже 3 тис. грн. доходів від орендної плати.

Окрім того, Підприємством завищено витрати на загальну суму 78,84 тис. грн., з яких: на страхування майна – 67,94 тис. грн., на оплату аудиторських послуг – 3,08 тис. грн., на надання благодійної допомоги юридичним особам – 7,82 тис. грн. Як наслідок, підприємство недооримало 59,13 тис. грн. чистого прибутку, а державний бюджет втратив 8,87 тис. грн. Також Інститут поніс витрат майже на 13 тис. грн., які не відносяться до виробничої діяльності.

Працівники КРУ виявили, що в бухгалтерському обліку рахується дебіторська заборгованість, термін позовної давності якої минув, у сумі 247,13 тис. грн. Виявилось, що ніяких заходів щодо її погашення керівництво не вживало, не велася претензійно-позовна робота, що стало причиною завищення дебіторської заборгованості на вказану суму.

До того ж, встановлено заниження дебіторської заборгованості на 428,86 тис. грн., завищення дебіторської заборгованості – на 6,35 тис. грн. та заниження кредиторської заборгованості – на 4,34 тис. гривень.

Під час контрольного заходу виявлено, що Інститут зайво витратив 61,45 тис. грн., оскільки сплачував щомісячні відсотки за придбаний у лізинг автомобіль, що не було передбачено фінансовим планом.

Також ревізією встановлено, що в бухобліку ДП рахується морально застаріле обладнання та оргтехніка, а також майно, яке не використовується у виробництві, на загальну суму 683,78 тис. грн., і на яке нарахована амортизація у сумі близько 25 тис. гривень. А за невиконання договірних зобов’язань нарахована пеня на 9,24 тис. гривень.

За результатами ревізії на керівника Підприємства за ст. 164-14 КУпАП складено протокол, який направлено до Солом’янського районного суду

м. Києва. До адміністративної відповідальності за ст.164-2 КУпАП притягнуто три посадові особи об’єкту контролю.

Матеріали контрольного заходу передані до Військової прокуратури Київського гарнізону.