newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Швидкість течії р. Дніпро зменшилась у 30 разів

2,0 т.
Швидкість течії р. Дніпро зменшилась у 30 разів

Згідно даних Державного управління охорони навколишнього природного середовища в місті Києві рівень водоносного горизонту, який забезпечує питні потреби населення, у місті та прилеглих територіях зменшується приблизно на 1 метр у рік.

Окрім того, відповідно даних директора Українського науково-дослідного інституту водогосподарсько-екологічних проблем, за останні 40 років швидкість течії р. Дніпро зменшилась в понад 30 разів. На думку науковців це може свідчити про виснаження водних ресурсів внаслідок значного антропогенного впливу.

Так, в місті Києві налічується близько 1 тис. артезіанських свердловин, проте дозволи на користування надрами, а саме, прісними підземними водами, отримало лише 9 підприємств.

Видео дня

Як повідомили "КИЯНАМ" у прес-службі прокуратури в м. Києві, виявлено непоодинокі факти коли суб’єкти господарювання продовжують діяльність, при наявності рішення про призупинення діяльності та порушенню чинного законодавства, що триває. За втручанням Прокуратури міста Києва приміщення таких суб`єктів господарювання опломбовано повторно, а винних осіб притягнуто до адміністративної відповідальності.

Триваючі порушення чинного законодавства мали місце не тільки внаслідок умисного ігнорування суб’єктами господарювання законних вимог уповноважених органів державної влади, а і завдяки неналежному контролю уповноважених органів.

Прокуратурою міста за результатами перевірки внесено подання до Державної екологічної інспекції в місті Києві та Київської міської санітарно-епідеміологічної станції про усунення порушень чинного законодавства з вимогою вжити всіх можливих та вичерпних заходів до усунення порушень закону, причин цих порушень і умов, що їм сприяють та притягнути винних посадових осіб до  відповідальності.

Напевно найбільшу небезпеку для довкілля і  здоров`я киян становить об`єкти Бортницької станції аерації ВАТ "АК "Київводоканал", яка забезпечує збір та очистку побутових стічних вод, а також стоків промислових підприємств з міста Києва.

Станція експлуатується з 1964 року, її очисні споруди технічно та морально застаріли і потребують суттєвого оновлення та реконструкції. Оскільки осади з мулових майданчиків практично не вивозили, їх фактичний обсяг у 2,5-3 рази перевищує проектні показники, і лише за період з 2000 по 2009 р.р. сталося 15 аварійних виливів на прилеглі сільськогосподарські угіддя. На сьогодні, більш того, фактично зупинено фінансування робіт з нарощування дамб мулових полів.

За результатами перевірки прокуратурою міста внесено подання до Київської міської державної адміністрації з вимогою забезпечити належне та безперебійне фінансування першочергових робіт з реконструкції очисних споруд Бортницької станції аерації.

За результатами проведених прокуратурою міста перевірок у поточному році стану додержання законодавства щодо збереження, використання та відтворення водних ресурсів порушено 7 кримінальних справ, внесено 11 приписів, а до адміністративної відповідальності притягнуто 9 осіб.

Перевірки тривають.