На Київщині викрито клан азербайджанців-автовикрадачів

439
На Київщині викрито клан азербайджанців-автовикрадачів

БЕРЕЖИСЬ ВИКРАДАЧІВ, БЕРЕЖИ АВТОМОБІЛЬ.

Якщо у вас є водійське посвідчення і на додачу техпаспорт власного нового або майже нового автомобіля, у наш час ви легко можете стати наступною жертвою сумної статистики автовикрадень. На жаль, технічний прогрес поширюється не тільки на тих, хто розробляє прилади для запобігання протизаконної діяльності автовикрадачів, але й сприяє зростанню можливостей викрадення чужого майна "народними умільцями". Інакше кажучи, немає такої машини, яку б не відкрили або не змогли викрасти, і немає такого протиугінного засобу, що неможливо було б зламати. І правоохоронці, і працівники сервісних центрів говорять, якщо машина впала в око викрадачеві або, що ще гірше, залізного коня вирішили угнати за попереднім замовленням, йому ніщо й ніхто не допоможе. Хоча якщо в ролі автокрадачів виступають не зовсім професіонали, а після злочину пройшло небагато часу, то завдяки тому ж прогресу є шанс, що викрадена машина незабаром знову з’явиться у вашому гаражі.

Так, наприклад, правоохоронцями столичної області з початку року зафіксовано близько 100 випадків незаконного заволодіння автомототранспортом. Майже половину злочинів уже розкриті, а автомобілі повернуті власникам. Особливою популярністю у автовікрадачів, які промишляють на території Київської області, користуються, як не дивно, ВАЗи – на їхню частку доводитися близько 40% викрадень. Старі моделі переважно розбирають і продають по частинах, або ж вварюють інші номери кузова й двигуна, після чого перепродують. Що стосується іномарок: "БМВ", "Мерседес", "Ниссан", "Фольксваген", "Тойота", "Ауді", "Шевролет", "Ситроэн", "Опель", "Вольво", "Шкода", "Порш", "Хонда", "Фіат" "Хюндай", "Деу", а також "Лексус", то вони з такою ж легкістю, як і старенький радянський "Москвич", не залежно від кількості вмонтованих автосигналізацій, уходять з-під носа хазяїна. Як правило, дорогі автомобілі викрадають на замовлення або з метою наступного викупу. За автомобіль, ціна якого коливається в межах $ 40 тис., можуть подзвонити хазяїнові і попросити викуп у розмірі від $ 5 тис. до $ 10 тис. У нещасливому переліку всіх зниклих авто іномарки становлять половину, а тими, які викрадають найбільше, залишаються "Деу", на другому місці - "БМВ".

Крім звичних пересувних легковиків попитом в автокрадіїв Київщини користується трактор. Але викрадачами такого транспорту є знайомі або сусіди напідпитку, які під впливом свого нетверезого стану вирішили прокотитися з вітерцем по селу, а на місце привезти забули. До речі, практично всі викрадення транспорту, які пов’язані з підлітками, також ініціюються під впливом алкоголю. Простіше говорячи, вертаючись із дискотеки, молода кров, що жадає швидкості, кипить, після чого черговий місцевий житель ненадовго залишається без "Жигулів" або "Москвича".

Географія викрадень у Київській області наступна: у Києво-Святошинському районі й місті Бровари машини викрадають у два рази частіше, ніж у Фастові й Білій Церкві. Ці райони і залишаються найбільш криміногенними в плані ст. 289 Кримінального кодексу України. А от у Бородянському, Володарському, Переяславському і Кагарлицькому районах подібних випадків у першому кварталі помічено не було. Згідно статистики, близько половини злочинів відбувається з 12 години ночі до 6 ранку, ще 30% - із семи вечора до півночі, менш плідний для крадіїв період - з 13:00 і до 6 вечора. Уводять автомобілі найчастіше зі стихійних стоянок, з дворів, з-під магазинів, у нічний час - з гаражів. На замітку автовикрадачам: ст. 289 передбачає кримінальну відповідальність за незаконне заволодіння транспортним засобом строком від трьох до п'яти років. Ст. 187. Розбій - напад з метою викрадення чужого майна, поєднаний із насильством, небезпечним для життя або здоров'я, або з погрозою застосування такого насильства. Строк від трьох до семи, а з огляду на обтяжуючі обставини - всі п'ятнадцять із конфіскацією майна. За грабіж (відкрите викрадання чужого майна) максимальна відповідальність, передбачена КК України, - тринадцять років з конфіскацією, у той час як за крадіжку по максимуму на рік менше.

Не один раз підпадали під кримінальну відповідальність клан азербайджанців з Броварів – батько і троє синів. Коли діти були ще зовсім маленькі, годувальник родини вже заробляв таким способом. Зараз ремеслу викрадення навчені всі його нащадки, і місця, не досить віддалені, побачити встиг вже кожний. Там вони бувають по черзі. У той час, як батько і старший син сидять у в'язниці, у руки правоохоронців потрапив середній. Він зі своїми дружками викрав 10 престижних іномарок. "Ауді-А8" вони вистежували кілька днів, їздили за господаркою по Києву. А коли жінка, під'їхавши до супермаркету, вийшла за покупками, прийнялися за справу. У салоні знаходилась дитина приблизно семи років, яку чемно попросили вийти. Після чого сіли в машину і поїхали в невідомому напрямку. Не побоялися зламати іномарку, у якій перебував собака породи чао-чао. Ні одну з десяти машин, надіючись на оптовий продаж, злодій збувати не збирався. Вони "відстоювалися" у селі Броварського району. Міліція Київської області запобігла угоді, з якої викрадач одержав би, за його словами, не менше $ 100-120 тис. і, швидше за все, продовжував би займатися цією прибутковою справою.

Юлія СІНЧАК, ЦГЗ ГУ МВС України у Київській області