На Південному цвинтарі ледь не сталася трагедія

351
На Південному цвинтарі ледь не сталася трагедія

Артилерійські снаряди, котрі пролежали в землі з часів оборони Києва у 1941 році, виявили поблизу столичного південного кладовища. Поминальні дні на цвинтарі могли скінчитися трагічно.

Снаряди знайшли в поминальну неділю. Дорогою з кладовища чоловік зайшов у ліс, як кажуть "до вітру". Щоб його не було видно з дороги, спробував спуститися в яр. Там і побачив ретельно складені металеві болванки. Хтось їх почистив від бруду і, ймовірно, підготував до вивезення.

Василь Яроцький, начальник групи піротехнічних робіт ГУ МНС у Київській області: "Це, скоріше за все, у зв’язку з тим, що ця територія у лісі, це так звані чорні копателі. Вони шукають останки, рештки і, як правило, находять от такі скупчення боєприпасів. Це не є чиясь приватна територія, от вони і знаходять".

Видео дня

Біля місця знахідки встановили міліцейський пост. Розмінування почали у понеділок вранці. Сапери обстежили прилеглу територію і знайшли під землею ще майже стільки ж снарядів.

Василь Яроцький, начальник групи піротехнічних робіт ГУ МНС в Київській області: "Під час роботи, на даний час, ми викопали ще 11 снарядів. Загальна кількість зараз складає 41 штуку. - З якого часу вони тут? - Це оборона Києва. Коли йшли тут завзяті бої".

Бронебійні снаряди повільно винесли з яру на медичних ношах. А потім із максимальною обережністю поклали у спеціальний коробок у машині МНСників. Набої повезли на полігон, де в умовах повної безпеки сапери їх знищать, повідомляє НТН.