На Оболоні відкрито новий пам’ятник

818
На Оболоні відкрито новий пам’ятник

Відбулося урочисте відкриття пам’ятного знаку з нагоди 100-річного ювілею від дня народження видатного сина Азербайджану Самеда Вургуна, повідомляє Ольга Третяк, головний спеціаліст відділу з питань взаємодії із засобами масової інформації і зв’язків з громадськістю Оболонської райдержадміністрації. Ім’я поета вже носить бібліотека, розташована на Оболоні. Вона заснована в 1974 році і нині налічує майже сорок три тисячі книжок та періодичних видань українською, азербайджанською та російською мовами. П’ять тисяч читачів користуються цим духовним багатством. Пам’ятний знак, автор якого Сейфаддін Чурбанов, відкрито за ініціативи Посольства Азербайджанської Республіки в Україні, Конгресу азербайджанців України та за сприяння Оболонської райдержадміністрації. Самед Вургун Юсиф огли Векілов — майстер поезії, драматургії, невтомний організатор і теоретик, народний поет Азербайджану, академік Академії наук Азербайджану. Закінчив педагогічну семінарію, вчителював. Твори Самеда Вургуна перекладено усіма мовами народів СРСР та зарубіжних країн.

На урочистостях побували Надзвичайний і Повноважний Посол Республіки Азербайджан в Україні Талят Алієв, голова Конгресу азербайджанців України Скіф Гюльмамедов, працівники посольства Азербайджану, депутати азербайджанського та українського парламентів, голова Оболонської районної державної адміністрації Вадим Ягодка, його заступники, діячі культури України та Азербайджану, донька Самеда Вергуна Айбениз Векілова, а також друзі поета, члени спілок письменників обох держав, представники української та азербайджанської інтелігенції, громадськість району.

Видео дня

— Територія, де ми відзначаємо ювілей поета, по-справжньому інтернаціональна,— наголосив Вадим Ягодка.— Вулицю, на якій розташована бібліотека, названо на честь угорського національного письменника Мате Залки, а сама книгозбірня носить ім’я видатного азербайджанця Самеда Вергуна. Його поезія є важливою складовою міжнаціональної культури двох братніх народів Азербайджану та України. Тому велика честь для нас, що саме Оболонський район обрано для спорудження пам’ятного знаку видатному азербайджанському митцю.

Донька поета Айбениз Векілова сказала, що пишається, що саме в Україні (в Оболонському районі Києва) вперше відкрили бібліотеку та спорудили пам’ятний знак видатному поету Самеду Вургуна.

На завершення урочистостей почесні гості та мешканці району оглянули інтер’єр оновленої бібліотеки. На встановлення пам’ятного знаку та благоустрій прилеглої території, реконструкцію бібліотеки вже виділено понад мільйон гривень. Коштом районного бюджету закупили меблі, відремонтували приміщення та фасад бібліотеки, а виготовлення пам’ятного знаку, упорядкування території біля бібліотеки та оформлення її інтер’єру в національному стилі профінансовано азербайджанською стороною.

"Хрещатик"