УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Бригинець: пора позиватися, бо опозицію переб’ють

711
Бригинець: пора позиватися, бо опозицію переб’ють

Виглядав Олександр Михайлович справді неважно, тому перше питання було: що кажуть лікарі?

Видео дня

– Лікарі мене поки лише обстежують, нічого не кажуть. Але – болить голова, дуже болить усе тіло, багато синців, особливо на спині, вирвано дуже багато волосся з голови… Причому я не скажу, що мені стає краще, але сподіваюсь, що у вівторок, коли буде нова сесія, я буду присутній і голосуватиму.

– Кілька слів про події 7 грудня…

– Я вже давав свідчення з приводу того, що відбувалося. Одна ситуація розвивалася близько дванадцятої години, коли замість винесення питання на голосування головуючий раптом почав вимагати слухання інших депутатів. Ми підійшли до головуючих, а у нас їх завжди чомусь два (напевне, Черновецький іноді лінується говорити), і почали пояснювати, що слід би поставити питання на голосування, що це справедливо…

І в цей момент хтось когось штовхнув, депутати скочили зі своїх місць і почали підтягуватись до президії. Тоді з проходів за президією почали вискакувати люди, їх було близько десятка, не знаю, чи були вони охоронцями Черновецького, чи не були, але вони оточили президію, щоб, очевидно, захистити мера.

Я намагався теж пробитися до президії, але в якийсь момент відчув, що хтось схопив мене за волосся і почав тягти донизу. Спробував повернутися, щоб зрозуміти, хто мене тягне, і в цей час одержав сильний удар в районі скроні. Я впав, загубив орієнтацію в часі і просторі, можливо, втратив свідомість, словом, добре не пам’ятаю, що далі відбувалося. Лише пам’ятаю, що мене знову вдарили, я впав і раптом – дуже сильний біль, який почав проступати в спині. Сягнув рукою під «водолазку» і побачив, що вся рука закривавлена.

– Пізніше, коли вам зупинили кров, ви повернулися до зали?

– Так, мене нудило, хитало, але я був спроможний натискати кнопку, тож не пробачив би собі, якби саме мого голосу забракло. Коли мене запитали журналісти, чи збираюся я подавати позов, я відповів: навряд, бо що таке побити одного депутата в той час, коли може бути пограбованим усе місто?

Може, тим би все й закінчилося, якби через дві години не стався б наступний інцидент (побили депутата Віктора Наумка. – Ред.).

Біля президії знову почалася бійка я, будучи геть слабким, підійшов, до свого місця, а саме в цей момент до зали увірвалися дві групи людей. Перша, менша, група побігла вперед і почала бити депутатів, але чітко розрізняючи "своїх" і "чужих". Розумієте, мало хто може розрізнити, де чий депутат, а ці сторонні люди змогли. Слідом зайшла друга група, там були не такі кремезні хлопці, і вони встали в ряду, аби заблокувати вихід депутатам, якщо вони вирішать допомогти своїм.

А потім обидві групи досить швидко залишили залу засідань.

Коли приїхала слідча група, і ми мали давати свідчення, я спочатку не збирався свідчити щодо своєї справи. Але тут вже стало очевидним, що все, що відбувається, перетворилося в систему: спочатку побили мене, потім, за кілька годин, іншого, а завтра можуть скалічити ще когось… Мої колеги переконали мене, що треба говорити, показувати, позиватися, інакше всіх переб’ють!

Від редакції. Сподіваємось, депутатів таки не переб’ють. Зрештою, кияни цього не дозволять – ще чого бракувало. Але ось кілька химерних фактів, так би мовити, в доповнення до наведеного вище.

Колеги відвезли Олександра Бригинця на обстеження до лікарні. Коли його оглянули лікарі, вони швидко дійшли висновку, що депутат дістав струс мозку і потребує негайної томографії. Навіть коли виявилося, що голова пана Бригинця не одержала дуже тяжких ушкоджень, депутатові категорично наказали лишатися в лікарні і поменше рухатися.

Але раптом депутата взялася оглядати група лікарів на чолі з представниками Головного управління охорони здоров’я КМДА. І тут несподівано виявилося, що депутат… абсолютно здоровий. Тож може запросто, і то якомога швидше, вибиратися з лікарні.

А ось іще один нюанс, який викликав у пана Бригинця, та й у нас, м’яко кажучи, подив. "Один з депутатів з фракції Черновецького почав питати, чому ми підвищуємо тарифи лише в 1,5 рази адже він, мовляв, вивчив це питання і визначив, що тарифи слід підвищувати в 1,8 разів", – розповів Олександр Бригинець. Депутат наголосив, що йдеться про незначне, у порівнянні з запропонованим мером, підвищення. "Виходить, Черновецький діє навіть не так, як вважала б за правильне його фракція", – підкреслив Бригинець.

Насамкінець депутат підкреслив: на його думку, дуже важливо і показово, що "навіть Ющенко виступив за відміну підвищення тарифів у Києві. Це для киян має бути свідченням того, що Черновецький – абсолютно чужа для столиці людина".

"Черновецький перетворюється на провідника ідей Партії Регіонів у столиці, хоча навіть Партія Регіонів ніколи не дозволяла собі таких бойових операцій", – підкреслив Олександр Бригинець.

Богдан РАДЧЕНКО, "КИЯНИ"