УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Дмитрук: мер використовує досвід "захисників" ЦВК–2004 ФОТО

309
Дмитрук: мер використовує досвід 'захисників' ЦВК–2004 ФОТО

"Коли почалася штовханина біля президії, – каже Юрій Дмитрук, – одного з наших депутатів, Олександра Бригинця, схопили за волосся, повалили на підлогу і нанесли йому тілесні ушкодження. Це вже було не блокування трибуни, почалася бійка з метою насильно, через побиття депутатів і залякування, продовжити роботу Київради".

Видео дня

Через деякий час депутати все-таки заспокоїлись, і була оголошена перерва. "В перерві до мене як до секретаря Регламентної комісії звернулися депутати районних рад з проханням розібратися, що за люди спортивної статури з депутатськими значками перебувають у фойє сесійної зали і заважають депутатам вільно виходити і заходити", – розповів Юрій Павлович.

Коли депутат вийшов у фойє, він дійсно побачив біля дверей п’ять чи шість осіб, на лацканах їхніх піджаків – значки депутатів районної ради.

"Я сказав, що є головою Регламентної комісії, і попросив пред’явити посвідчення, але таких посвідчень у них не було, принаймні, мені ніхто їх не показав", – розповів Юрій Дмитрук. А головне, що присутні справжні депутати райрад не змогли пізнати нікого з цих своїх "колег".

За словами депутата, згодом він побачив, що і біля входу, і в коридорах Київради перебуває ще деяка кількість невідомих з депутатськими значками.

Тим часом депутати Київради повернулися до обговорення питання підвищення тарифів, і слово для доповіді було надано Олександру Клюсу. Депутат зробив доповідь, йому було поставлено запитання, а після цього ставиться на голосування проект рішення, який або приймається, або не приймається. "Але головуючий – поперемінно то міський голова, то секретар – проект рішення на голосування не поставив. Звичайно, це порушення регламенту викликало обурення депутатів, і трибуну знову було заблоковано", – підкреслив Юрій Дмитрук.

Як розповів пан Дмитрук, "обстановка в залі ставала все більш напруженою. І Регламент в такому випадку чітко передбачає дії головуючого. В такому випадку оголошується перерва, скликається узгоджувальна рада, а голова має покинути робоче місце. Спір, таким чином, вирішується спокійно в процесі переговорів".

Міський голова оголосив, що в залі немає недоторканих і відвів депутатам п’ять хвилин для наведення порядку. "І дійсно, через п’ять хвилин, а я розумію, що само по собі воно не сталося, було дано відповідну команду, в зал забігло біля десяти чоловік, тих, яких я раніше бачив у фойє, з депутатськими значками", – згадує Юрій Павлович. Прибулі почали хватати депутатів і просто бити їх.

"Мені це нагадало події 2004 року біля ЦВК… Ці люди діяли на диво професійно, таке склалося враження, що увійшла банда, яка просто хотіла побити депутатів. З дозволу міського голови і секретаря", – наголосив пан Дмитрук.

І дійсно, в процесі нальоту серйозно постраждав ще один депутат - Віктор Наумко.

Тут, очевидно, нападники зрозуміли, що зайшли надто далеко, і тому почали тікати з залу засідань. Затримати жодного з них депутати не змогли.

Інші фотографії ви можете переглянути тут.

Ще під час першого блокування трибуни на адресу депутата Наумка прозвучали погрози. "Це чули депутати, і вони про це написали у своїх заявах. Наумку сказали, що він може не дожити до ранку. Я так розумію, що під час другого блокування його "попередили" ще раз, вдаривши по голові і довівши, що то були не прості погрози", – згадує Юрій Дмитрук.

"Я вважаю, що відбулась ганебна акція, організаторами якої можна вважати київського міського голову і секретаря Київської міської ради. Бо вони не діяли за регламентом, не діяли, як керівники у залі, в якому проходять безпорядки", – підсумував депутат Київради Юрій Дмитрук.

"КИЯНИ"