У Києві зібрали кошти для Першого добровольчого мобільного шпиталю

1,3 т.
У Києві зібрали кошти для Першого добровольчого мобільного шпиталю

У Національному музеї Тараса Шевченка у п`ятницю, 25 листопада, відбувся благодійний вечір "Два роки разом", присвячений дворіччю Першого добровольчого мобільного шпиталя ім. Миколи Пирогова. Під час заходу провели аукціон - розпродаж унікальних ікон написаних на фрагментах ящиків з-під набоїв та інших боєприпасів, привезених із зони проведення АТО. Автори образів – київські митці Олександр Клименко та Софія Атлантова.

На аукціоні продали всі представлені експонати. Загалом проект "Придбай ікону-врятуй життя" зібрав понад 1 мільйон гривень. Отримані кошти будуть спрямовані на благодійність.

Два роки тому добровольчий шпиталь був лише ідеєю. За підтримки топового українського аграрія та засновника Фундації "Аграрна наддержава" Андрія Гордійчука, ПДМШ зміг стати реальною дієвою ініціативою. До діяльності мобільного шпиталю вже долучилися понад 220 медиків-волонтерів, які впродовж 20 ротацій надали допомогу більш як 10 000 осіб – як військовослужбовцям, так і цивільним.

Видео дня

"Ідея створити добровольчий шпиталь без копійки грантових чи бюджетних коштів більше скидалась на зухвалу авантюру. І якби не мій друг Андрій Гордійчук, шпиталю би так і не було. Вислухавши мої аргументи очолювана Андрієм п'ятитисячна корпорація скасувала новорічний корпоратив і передала заощаджені кошти на створення шпиталю. Так ми змогли спорядити нашу першу місію і вирушити на Схід у грудні 2014 року", - розповів керівник і співзасновник ПДМШ ім. Миколи Пирогова Геннадій Друзенко.

За цей час партнери втілили не один успішний проект. Зокрема рік тому спільними зусиллями здійснили найбільший в історії незалежної України кардіоскринінг мешканців Хмельниччини, який охопив 22 433 людини в 565 населених пунктах.

"Ще з часів Майдану шпиталь став символом кваліфікованої медичної допомоги, що в будь-якій ситуації надходить вчасно. Я захоплений лікарями ПДМШ, що продовжують свою справу і на волонтерських засадах допомагають нашим захисникам на передовій, а також людям, що живуть в зоні АТО. Задумуючи благодійний вечір ми прагнули привернути ще більшу увагу до шпиталю, потреб героїчних медиків, адже впевнені, що ця справа має жити", – зазначив Андрій Гордійчук.