newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Николай Томенко
Николай Томенко
Украинский политик

Блог | "Киевский Гауди": 4 самых колоритных здания архитектора Городецкого для туристов

'Киевский Гауди': 4 самых колоритных здания архитектора Городецкого для туристов

Без ГОРОДЕЦКОГО КИЕВ невозможен!

Сегодня чествуем 160-летие знаменитого архитектора и мецената Владислава Городецкого. Поляк по происхождению, который родился в Винницкой области, а умер в Тегеране, является своеобразным "Киевским Гауди", сохранившим по себе, возможно, самые колоритные здания украинской столицы.

Далее текст на языке оригинала.

Команда Фонду "Рідна країна" вже багато років поспіль пропонує відроджувати та пропагувати туристичні маршрути, повʼязані із життям та діяльністю визначних киян. Так, ми вже багато зробили для "ШЕВЧЕНКІВСЬКОГО КИЄВА", а нині – про наші пропозиції щодо КИЄВА ГОРОДЕЦЬКОГО.

Видео дня
"Киевский Гауди": 4 самых колоритных здания архитектора Городецкого для туристов

Отож, серед найбільш знаних архітектурних цікавинок, повʼязаних із діяльністю Владислава Городецького в Києві: Будинок з химерами, Національний художній музей, Караїмська кенаса (будинок актора), костьол святого Миколая…

Що варто зробити для створення популярного маршруту по Києву Городецького?

1. Будинок з химерами, який між іншим є одним із переможців нашої акції "7 чудес Києва", потрібно повністю відкрити для киян та гостей міста, забравши з нього статус однієї із численних президентських резиденцій. Нагадаю, що після реконструкції Маріїнського палацу, саме там, а не в Будинку з химерами, знову проходять міжнародні зустрічі президента України. Тож зберігати працівників протокольного відділу офісу президента в цій унікальній архітектурній перлині міста і вибудовувати попередній запис відвідувачів лише на вихідні – зневага і до людей, і до Городецького.

"Киевский Гауди": 4 самых колоритных здания архитектора Городецкого для туристов

Тому Будинком із химерами має опікуватися громада Києва, а структурно він повинен бути в системі Музею Києва.

2. Національний художній музей нарешті дочекався початку ремонту по програмі "Велика реставрація". Сподіваємося, що після нашої перемоги ремонтні роботи успішно завершать, і в грудні 2024 року ми відсвяткуємо 120-річчя цього першого музею Києва в оновленому приміщенні. Також вірю в те, що виставкові експозиції головного художнього музею країни поповнять і приватні колекції відомих українських політиків та бізнесменів, які продовжать традицію наших знаменитих меценатів Ханенків, Терещенків, Хвойки, Біляшівського…, що створили у свій час фонд цього закладу.

"Киевский Гауди": 4 самых колоритных здания архитектора Городецкого для туристов

3. Караїмська кенаса (будинок актора), який нам дивом вдалося зберегти в часи тотальної приватизації та розпродажу за Черновецького, сфера відповідальності міської влади із залученням караїмської громади та акторської спільноти міста. Розпочати тут потрібно із фахової реставрації будівлі.

"Киевский Гауди": 4 самых колоритных здания архитектора Городецкого для туристов

4. Костел святого Миколая. Для завершення ремонтних робіт цей обʼєкт справедливо було б передати римо-католицькій громаді міста із застереженням прав і можливостей діяльності будинку органної музики та безперешкодного й вільного відвідування цієї неповторної архітектурної памʼятки Києва.

Принагідно не забуваємо про архітектурні обʼєкти авторства чи співавторства Городецького в Черкасах та Мошнах.

А нині пропоную долучатися до спільної роботи по створенню та популяризації "КИЄВА ГОРОДЕЦЬКОГО".

Отож згадуємо нашого ювіляра і працюємо над збереженням його архітектурного спадку!

"Киевский Гауди": 4 самых колоритных здания архитектора Городецкого для туристов

П.С. На одному із фото наша делегація (Тарас Чорновіл, Євген Добряк, Микола Томенко) вшанувала памʼять Владислава Городецького на католицькому цвинтарі в Тегерані.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...