УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

Блог | Правительство за счет бюджетов громад хочет дотировать убыточную "Укрзалізницю"

Правительство за счет бюджетов громад хочет дотировать убыточную 'Укрзалізницю'

3 листопада з ініціативи міністра сільського господарства Р. Лещенка Кабмін вніс зміни до "Методики нормативної грошової оцінки земельних ділянок".

Ним ряду підприємств, зокрема,"Укрзалізниці" коофеціент нарахування орендної плати за землю зменшено з 1 до 0,5. Так уряд хоче залатати діри неефективному державному монополісту, а місцеві бюджети втратять 2 млрд грн. Це ще один крок до згортання децентралізації та зменшення фінансової бази місцевого самоврядування.

Для Чернігова втрати складуть орієнтовно 22 млн грн. Для Ніжина - 31 млн грн. Менші громади області понесуть також суттєві втрати - Сновська - 2,3 млн грн, Бахмач - 1 млн, Корюківка - 0,5 млн, Любецька громада - 0,6 млн, Ріпкинська - 350 тис, Михайло-Коцюбинська 300 тис грн.

Це деякі цифри, які я зібрав оперативно. Повторюся, що загальна сума втрат для громад - 2 млрд.грн. Чому вони мають дотувати "Укрзалізницю"? Хтось питав думку міських голів? Чи були консультації з Асоціацією міст? Ні. Уряд ухвалив це рішення одноосібно. Просто взяли та пограбували громади. Не вперше, до речі.

Якщо вже так потрібно рятувати "Укрзалізницю", зніміть кошти з утримання органів центральної влади чи з "великого будівництва", але відчепіться від місцевих бюджетів! Вони і так перевантажені обов‘язками, за які мала б відповідати держава.

Направимо звернення від міськради до уряду з вимогою скасувати таке недолуге рішення.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...