Как минимизировать потери от воздушных тревог и отключения электроэнергии

2 минуты
12,2 т.
Отключения света в Украине продолжаются

 "Гаряча лінія" Палати останній тиждень дійсно гаряча від звернень з усієї України бізнесу, преси, телебачення - що робити, коли неможливо виконати зобов'язання , нормально працювати, під час повітряної тривоги чи відключення електроенергії? На жаль, удари по електрогенерації приносять не тільки побутові незручності, а й створюють великі проблеми для бізнесу. І в цій ситуації кілька практичних порад, як мінімізувати можливі проблеми та збитки.

Видео дня

 По-перше. Якщо внаслідок цих подій , ви розумієте , що не зможете виконати у передбачених угодою терміни ваші зобов'язання, повідомте письмово вашого контрагента, про неможливість своєчасного виконання й запропонуйте укласти додаткову угоду  з продовженням термінів виконання зобов'язань, можливо інші умови. Як свідчить практика часів ковідних локдаунів 70 відсотків таких ситуацій вирішувалися добровільно , за згодою сторін.

Друге. Якщо сторони не досягли згоди, чи в контракт вимагає підтвердження можливих змін, чи контрагент державна структура, де завжди хочуть себе підстрахуватися якимось документом , до уваги висновок , про істотні зміни умов виконання контракту, стаття 652 Цивільного кодексу України. 

Якщо ваше виробництво, може функціонувати з технологічним перервами, наприклад швейне, чи машинобудівне, чи побуту, коли зупинка внаслідок відключення чи тривоги , не впливає радикально на технологічний процес і може бути продовжено після підключення чи відбою , хоч із запізненням , то достатньо такого висновку, коли є згода сторін або для використання в якості доказу в суді.

Третє.

 Якщо виробничий процес носить безперервний характер і зупинка його унеможливлює виконання , то по статті 14-1 закону про ТПП можна , на вимогу контрагента отримати сертифікат про настання обставин непереборної сили ( форм мажор), який засвідчить неможливість виконання зобов'язань по об'єктивних, незалежних від виконавцях причинах, як аварія.

Четверте. Куди і з якими документами йти? 

До найближчої ТПП наживо чи онлайн.

Документи на висновок мінімальні, які підтверджують неможливість своєчасного виконання- сам контракт, заява в довільній формі, суть бізнес процесу , скан копія з сайту обленерго графіка відключень чи тривог, копія повідомлення сторони контракту. При необхідності експерт попросить додаткову інформацію.

На свідоцтво форс мажору є повний перелік на сайті палат, з поясненнями он лайн чи на гарячій лінії.

Отакі прості речі, допоможуть уникнути проблем юридичного характеру, штрафних санкцій, цивілізовано пережити непрості часи на шляху до перемоги.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...