УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Евгений Бамбизов
Евгений Бамбизов
Исполняющий обязанности заместителя Главы ГФС Украины

Блог | Лорак, Ломаченко та Усик: хто з українських зірок не платить податки

Лорак, Ломаченко та Усик: хто з українських зірок не платить податки

В контексті кампанії декларування доходів громадян, яка нещодавно завершилась, ми провели цілу низку заходів, залучаючи до неї вітчизняних знаменитостей: зірок естради, музикантів, шоуменів, популярних ведучих та інших улюбленців публіки, які б мали подавати приклад як сумлінні платники податків.

Видео дня

Виявилась цікава картина.

З одного боку, зірок, які жваво долучилися до кампанії, можна називати довго: це й Потап, і МОНАТИК, і Тіна Кароль, і Климентій Скрипніков, і Олег Винник, і Констянтин Меладзе – список складається з понад 200 відомих імен…

Ними разом задекларовано доходи у сумі понад 416 млн грн та узгоджено до сплати податку на доходи фізичних осіб 44 млн грн і ще 5 млн грн - військового збору.

Читайте: Встигати за ризиками: чому слід оперативно вдосконалювати СМКОР

Значна кількість улюбленців публіки обліковується як суб’єкти підприємницької діяльності, застосовуючи спрощену систему оподаткування. Отже, саме особи, що здійснюють артистичну, мистецьку та театральну діяльність, виявилися декларантами-чемпіонами: ними задекларовано більш, ніж 127 млн грн доходу, – це понад 6 млн грн надходжень єдиного податку. Рекордсменами у особистому заліку стали два відомих ведучі, які отримали минулоріч найбільші суми доходів: 158 та 26,9 млн грн. Серед співаків рекорд – 11,8 млн грн.

В той же час – попри свій яскравий позитивний імідж, наші зірки на практиці далеко не завжди виступають зразковими платниками податків. Нерідко взагалі забувають, що є такими ж самими декларантами доходів, як і їх глядачі. Напевне, через надто щільні графіки гастролей та тренувань. Або ж - декларують відсутність доходів чи зовсім незначні суми (наприклад, декілька сотень чи навіть – декілька грн).

Часто забувають про доходи, отримані за кордоном.

Читайте: Перевіряємо ринок металобрухту і вже знайшли правопорушення

Імен для прикладу – купа. Анна Сєдокова, Ані Лорак, DZIDZO, Камалія, Андрій Хливнюк (фронтмен групи "Бумбокс"), ПОЗІТІВ (Время и Стекло), Марія Яремчук, Амадор Лопес, а також – цьогорічна претендентка на право представляти Україну на "Євробаченні-2019" MARUV та її суперниці у Нацвідборі на конкурс Tayanna та О. Зарицька (KAZKA), зірки спорту В. Ломаченко, Е. Світоліна, О. Усик – та багато інших загальновідомих персон.

Складається перше враження: творча діяльність значної кількості наших знаменитостей – це суворий шлях безсрібника, що супроводжується мало не аскетичним засобом життя та звичкою давати благодійні концерти – ніяк інакше.

Читайте: Ефект детінізації: за місяць працевлаштувалося 380 тисяч українців

В той же час імена цих артистів, спортсменів та ведучих встигли вивчити навіть ті, хто мало цікавиться популярної культурою чи спортом. Бо звучать щоденно. При цьому самі знаменитості виглядають цілком забезпеченими людьми й ведуть відповідне публічне життя. А чисельні ЗМІ, що слідкують за їх творчістю та кар'єрою, регулярно публікують інформацію про гонорари, статки та придбання чергової нерухомості або авто.

Знов-таки – лише декілька прикладів. За даними відкритих джерел, до яких ми звертаємося при аналізі ситуації з кожним з декларантів, наші популярні співаки – такі, як вже згадані DZIDZO, Андрій Хливнюк, KAZKA, Tayanna, MARUV, а також Ольга Полякова, Рожден (Анусі Рожден), Макс Барських та інші – активно концертують та отримували й отримують цілком відчутні доходи від своєї артистичної діяльності. Що й не дивно.

Читайте: Будьте пильними, купуючи житло в новобудовах

Скажімо, співачка Ірина Федишин протягом року відпрацювала понад сотню концертів, а вже згаданий Макс Барських дав по Україні та в турне по 15-ти країнах світу 250 виступів.

В цілому, згідно з чисельними публікаціями, статки улюбленців публіки у більшості своїй формуються з коштів (переважно – готівкових) від виступів на корпоративах та доходів, отриманих за кордоном. Причому розцінки за участь у концертах та вечірках варіюються в коридорі 5-50 тис. доларів або євро за вечір.

Отже, ми продовжуємо відпрацьовувати інформацію щодо артистів, ведучих, музикантів, спортсменів та інших відомих декларантів. Аналізуємо звітність, що вони подали й подають до контролюючих органів, встановлюємо реальні джерела їх доходів, оцінюємо їх фактичний майновий стан, витрати та засіб життя, отримуємо та зіставляємо інформацію з різних джерел.

Слід зазначити, сьогодні добрий приклад артистам та спортсменам можуть продемонструвати якраз самі громадяни. Цьогорічна кампанія декларування вражає своїми результатами. Докладно про неї говорив нещодавно, нагадаю лише, що загальна сума задекларованого українцями доходу майже наполовину перевищила показник минулого року, піднявшись з 57,5 млрд грн у 2018-му до 83,6 млрд грн зараз.

Тож – саме час зіркам підтягуватись до власної публіки. До речі, нагадаю: ті з них, хто забув чи не встиг задекларувати іноземні доходи, мають ще таку можливість до кінця року.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...