УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Лариса Билозир
Лариса Билозир
Народный депутат Украины ІХ созыва

Блог | Важный для модной индустрии Украины закон: отменены ставки ввозной пошлины

Важный для модной индустрии Украины закон: отменены ставки ввозной пошлины

Прийняли важливий для фешн індустрії України закон, який скасовує та уніфіковує ставки ввізного мита на товари легкої промисловості для підтримки модної галузі країни.

Видео дня

Цей закон є сьогодні на часі для легкої промисловості. Він передбачає уніфікацію ввізних мит на певні види сировини, а в ряді випадків - їх обнулення, що, в першу чергу, відіб'ється на всіх видах вітчизняного одягу, крім тих, які виготовляються зі шкіри та хутра.

З одного боку, документ встановлює знижені ставки для сировини, необхідної нашим підприємствам легкої промисловості, щоб виробляти кінцеву продукцію тут, в Україні, і таким чином знижує витрати українських підприємств легкої промисловості на імпортну сировину та ту, яка не виробляється всередині країни - нитки, волокна, тканини та ін. З іншого – покликаний знизити непрямі витрати, необхідні для проходження митного контролю: через надмірну диференціацію митних ставок на зовні схожі види тканин і ниток, імпортерам часто доводиться додатково доводити за допомогою лабораторної експертизи, що вони ввозять той, а не інший тип сировини. Тобто, прийняття законопроекту також дозволить уникнути здійснення складних і вартісних лабораторних досліджень та спростити процедури митного оформлення товарів.

Перегляд (уніфікація) ставок ввізного мита сприятиме зростанню обсягів ввезення на митну територію України текстильної сировини і матеріалів для переробки щонайменше на 10 %, що сприятиме збільшенню надходжень ПДВ з ввезених на митну територію України товарів, а також збільшенню внутрішніх податків, за рахунок чого можливо компенсувати можливі втрати надходжень ввізного мита.

Потрібно розвивати в країні виробництва з поглибленою переробкою сировини та нарощувати потужності текстильної галузі.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...