УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС

"Роттердам+" убезпечує Україну від зростання ціни на вугілля – експерт

35,8 т.
'Роттердам+' убезпечує Україну від зростання ціни на вугілля – експерт

Українські споживачі не відчують зростання ціни вугілля на світових ринках, оскільки формула Роттердам+ враховує лише середні цінові показники за минулі 12 місяців. Про це в Facebook написав енергетичний експерт, співзасновник Центру енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

"Ціни на світових ринках вугілля ростуть. Причини як завжди різні. Сьогодні різкий попит з боку Китаю. Вчора – шторми в Австралії та Індонезії. Для України це наразі не страшно. Оскільки методика розрахунку вартості вугілля, яку називають Роттердам+, передбачає середні цінові показники за минулі 12 місяців. Шторми пройдуть, Китай зменшить попит. І ціна стабілізується", - зазначив він.

На думку Юрія Корольчука, зростання цін на нафту та природний газ, які детермінують цінові тренди на всі енергетичні ресурси, вимагає від уряду кроків по збільшенню власного видобутку вугілля.

"Водночас, не додає оптимізму загальна тенденція росту цін на нафту і на природний газ (що більше впливає на економіку України) – уже зараз майже 80 дол за барель і скоро буде 350 дол. за 1000 куб. м. Тому для України як ніколи актуальне питання збільшення видобутку власного вугілля. І якщо уряд не "зачешеться" уже протягом 1-2 місяців. І нарешті не ухвалить рішення щодо того як Україна буде нарощувати власний видобуток. То імпорт вугілля буде або як у минулому році, або зросте іще на 500-700 тис. т. – до 6,5 млн. т.", - підкреслив експерт.

В березні 2016 року, на виконання Угоди про Асоціацію України з ЄС, НКРЕКП затвердила формульну методику розрахунку оптової ціни електроенергії, в якій ціна на енергетичне вугілля визначається на основі європейського індексу API2 (порт Роттердам). За словами Голови НКРЕКП Дмитра Вовка, тарифи на електроенергію для населення в Україні нижчі за європейські в 6 разів.