newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img
Андрій Длігач
Андрій Длігач
Доктор економічних наук, стратег і футуролог

Блог | Чому ІКЕА відкриває невеликий магазин в Україні: пояснення

Чому ІКЕА відкриває невеликий магазин в Україні: пояснення

Насправді це вже третя спроба виходу ІКЕА на український ринок. У 2006 та 2009 компанія згортала діяльність, майже не починаючи (хоча навіть було викуплено земельну ділянку). Про причини офіційно не повідомлялося, хоча вони зрозумілі — корупція, ласий шматок.

У світі IKEA продовжує розвиватися активно і має більше 400 магазинів, 38 млрд € виручки на 2017 рік, компанія прибуткова і доходи зростають.

Причому, якщо WalMart, наприклад, потерпає від розвитку e-commerce, то IKEA, здається, навпаки. З одного боку, меблі доволі слабко "амазонуються" — тобто купувати їх легше і привабливіше в офлайн магазинах. А з іншого боку — більше 2 млрд. відвідувань сайту (1 млрд. — відвідування офлайн магазинів) свідчать, що IKEA розвиває власний e-commerce швидко.

Видео дня

Формат виходу в Україну — це не традиційні для IKEA 30,000 - 35,000 м. кв. магазини. Один з таких, наприклад, зараз відкривається у Прибалтиці.

А магази формату city, 4000 метрів. Насправді IKEA тестує зараз різні формати у світі — навіть 300 метрів шоу-руми в ТЦ. Такий підхід — бути ближчим до споживача, підлаштовуватися під потребу "тут і зараз" вже поширений в продуктовому рітейлі (починаючи з 7-Eleven, а зараз вже й Rewe, Tesco, Carrefour, Auchan і інші мають формат від "великого" до "ларька").

Причина відмови від великого формату для виходу в Україну не відома, проте можна здогадатися:

- Епіцентр

- Ціна помилки для третьої спроби виходу

- Світ змінюється і великі формати все одно підуть у минуле

- Є можливість (Ocean Plaza 2) і її можна використати.

Тим більше, що IKEA в Україні вже давно є.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...