НБУ сохранит учетную ставку на уровне 7,5%

НБУ сохранит учетную ставку на уровне 7,5%

Правління НБУ вирішило зберегти облікову ставку на рівні 7,5%. На нашу думку, хоча зараз інфляція перевищує прогноз НБУ, реагувати зарано.

По-перше, ми беремо до уваги, що більшість проінфляційних чинників мають тимчасовий характер.

По-друге, монетарна політика впливає на споживчі ціни з певним лагом (9-18 місяців), тобто Національний банк має реагувати ключовою ставкою саме на зростання інфляції на горизонті монетарної політики.

Національний банк очікує, що найближчими місяцями інфляційний тиск залишатиметься значним з огляду на переважно тимчасові чинники: фактори пропозиції та низьку базу порівняння минулого року. Але вже восени цього року інфляція почне сповільнюватися та повернеться до цілі 5% у першому півріччі 2022 року.

Видео дня

Одночасно ми вирішили з 1 липня розпочати поступове згортання антикризових монетарних заходів, а саме довгострокового рефінансування та процентного свопу. Вони виконали свою роль під час коронакризи, надавши додаткову підтримку банківській системі та економіці України. Утім, за нинішніх економічних умов нагальної потреби в подальшому використанні їх немає. Натомість ми очікуємо, що поступове згортання антикризових монетарних інструментів підвищить спроможність Національного банку України впливати на інфляційні процеси.

Водночас хочу наголосити, що НБУ і надалі готовий підвищувати облікову ставку, якщо суттєвіше посилення фундаментального інфляційного тиску та погіршення очікувань заважатимуть досягненню інфляційної цілі 5% у 2022 році.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.