Маємо в запасі ще півроку

Маємо в запасі ще півроку

Американський фондовий ринок почав падати ще з п’ятниці. Поки що маємо лише два дні падіння і це мало, щоб говорити про тенденцію. Сьогодні ринки можуть вирости, а можуть і не вирости.

Якщо говорити технічно, то ринки падають з двох причин: є підвищене очікування інфляції в США, що підвищує процентні ставки. Це погано впливає на фондовий ринок. Друге, швидше всього вони були перегріті і зараз мова йде про циклічну корекцію. Економіка – це живий організм, природа, літо-зима… До того ж зараз на фондових ринках маловиправданий етап ентузіазму, пов'язаний із президентом США. Ринок починає це розуміти і коригує позиції.

Видео дня

Але якщо падіння перетвориться на тенденцію, то це не є добре для України. Вже сьогодні українські економісти говорять про економічний спад в США, починаючи із 3-го кварталу. Це означає, що американці менше купуватимуть як своїх товарів, так і іноземних, в тому числі й українських. В свою чергу українські підприємства мають меншу можливість експортувати в США. І це не хороша новина.

Але поки що це не перетворилося на тенденцію, давайте дивитися, що американська економіка у першому кварталі може зрости на 5,4%. Це прекрасний показник і це означає, що американці купують свої й іноземні товари, а отже, українські підприємства мають більшу можливість продавати в США товари за хорошу ціну.

З іншого боку американська економіка сильно перегріта. Безробіття на історичному мінімумі, є перші серйозні ознаки інфляції, що завжди є поганим знаком для економіки. Це провісник спаду, бо з інфляцією треба боротися. А як боротися? Зменшувати економічне зростання. На мій погляд, тут була зроблена помилка із податковою реформою. Але це американське питання, хай вирішують.

Як падіння американських фондових ринків вплине на Україну? Я знову хвилююся, що ми пропустили золотий період (який, до речі, ми вміємо пропускати) і заходимо в період, коли продавати у світі буде суттєво важче, ніж це було, наприклад, минулого року. Але в запасі ще точно маємо півроку.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.