Збитки Кремля будуть зростати

Збитки Кремля будуть зростати

Я би не розглядав питання - чи можлива ізоляція Росії - у чорно-білому ключі.

Та ступінь ізоляції, яку сьогодні може застосувати Захід і зокрема США, суттєво знижує конкурентоздатність Росії у світі. Тобто суттєво обмежує ті можливості зростання, отримання прибутку, не кажучи вже про питання репутації, які, можливо, і не так важливі для Росії, які дійсно сьогодні призвели до суттєвого уповільнення економічної динаміки в Росії і фактично до стагнації економіки вже протягом кількох років.

Видео дня

Очевидно, що при поглибленні конфронтації, при небажанні Росії виконувати принципи міжнародного права і взяті на себе зобов’язання, не виключено посилення санкцій і, відповідно, збільшення тієї ціни, яку Росія платить за свою міжнародну поведінку. Очевидно, що це не призведе до якогось швидкого колапсу чи повної ізоляції Росії. Однак збитки будуть зростати.

Те, про що каже Пушков* – це офіційна зовнішньополітична лінія російського керівництва. Вона полягає в тому, що вони на жодні поступки не підуть, але очікують, що Захід і так відмовиться від тих санкцій, які були запроваджені, без жодних серйозних поступок з боку Росії. Тому що на Заході втомляться від санкцій, тому що вони змушені будуть піти на поступки різноманітним лобістським групам всередині своїх країн.

Навіть якщо Росія і не отримає такого варіанту розвитку подій - вона вже пристосувалась до режиму санкцій. Вона фактично пожертвувала економічним зростанням, оскільки на думку російського керівництва ті переваги, які вона отримає від своєї зовнішньополітичної лінії, у підсумку є більш важливими, ніж вигоди, які можна отримати від повноцінного партнерства з країнами Заходу.

Тому, власне, він і каже про неможливість повної ізоляції. Звісно, повна ізоляція неможлива, але подальше збільшення ціни за російську політику в Україні цілком можливо, якщо та політика не буде мінятись.

Ця політика спирається на достатньо широку згоду, її поділяє не тільки Путін, але і більшість правлячої еліти. Тому без серйозної зміни правлячого режиму в Росії я не очікую того, що ця лінія зміниться.

Очевидно, що рано чи пізно маятник хитнеться в інший бік, але коли це буде, і як це буде – невідомо. Я думаю, що це не питання ближчих років.

*Член Ради Федерації Росії Олексій Пушков вважає, що США не зможуть викинути Росію з системи дипломатичних і економічних відносин, і її ізоляції не буде.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...