В Україні не буде автокефальної православної церкви з двох причин

В Україні не буде автокефальної православної церкви з двох причин

А як на цьому Синоді можуть надати томос для УПЦ? Там мають заслухати звіт екзархів, які були в Києві і мають прозвітувати, що вони тут почули і побачили.

Те, що неправдива новина про надання томосу була розповсюджена ще вчора, то можу пояснити це намаганням деяких політиків, які вважають за необхідне першими повідомити якусь новину. Але Київський патріархат першим цю новину і спростував.

Щодо тези, що надання томосу спровокує розкол серед українських православних. Насправді розкол серед правосланих в Україні існує. Православні не причащаються разом, не демонструють і не маніфестують разом найвищий рівень християнської любові. Відтак, надання автокефалії покликано цей розкол подолати. В який спосіб?

Видео дня

Московський патріархат завжди казав, що от ми не можемо спілкуватися з Київським патріархатом тому, що вони ніким не визнані. От якби вони були визнані - "ето другоє дєло" - ми би тоді поцілувалися по-братськи і разом пішли би до євхарастійної чаші. Тепер вони начебто мають бути визнані, але Московський патріархат каже, що ні, це не так, ми їх все одно визнавати не будемо. Тобто йде відкрита демонстрація політичних причин. Це зовсім не по-християнськи і тим більше не по-канонічному.

Коли УПЦ отримає автокефалію? Я вже років 20 кажу, що в Україні не буде автокефальної православної церкви тільки з двох причин. По-перше, якщо переважна більшість українців перестануть бути православними або хай навіть номінально ідентифікувати себе із православ’ям. І друге, якщо не буде української держави. Тоді автокефальної церкви в Україні не буде. В усіх інших випадках автокефальна церква в Україні буде, бо вона належить нам. Але не існує процедури, в який спосіб надається автокефалія. Нема юридичних строгих канонів, які б сказали, якщо якась церква хоче бути канонічною, то робиться тето, тето, тето.

Є корпус канонів, які не можна переходити і які мають бути виконані. І от Константинопольський патріархат намагається всіх їх виконати, щоб потім не було нарікань, що автокефалія була надана не в канонічний спосіб. Скільки часу це займе - складно сказати. Достатньо проінформовані ієрархи теж не можуть нічого прогнозувати.

Сподіваємося, що цей процес буде більш-менш динамічний.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...