УкраїнськаУКР
EnglishENG
PolskiPOL
русскийРУС
Вадим Денисенко
Вадим Денисенко
Народний депутат України

Блог | Швейцарское заявление Путина, Северная Корея и отношения России с Китаем: на что рассчитывает российский диктатор

Швейцарское заявление Путина, Северная Корея и отношения России с Китаем: на что рассчитывает российский диктатор

Швейцарское заявление Путина, Северная Корея и "плато" экономических отношений Россия – Пекин

Видео дня

Несколько замечаний по теме геополитики и ее интерпретации у нас.

1. Есть несколько вещей, которые уже частично можно складывать в пазл "экономика РФ". Согласно данным российского минфина, субсидии нефтеперерабатывающей отрасли уже сейчас составляют 1.7% ВВП. Проще говоря, отрасль из донора бюджета становится реципиентом бюджета.

Далее текст на языке оригинала.

Другий аспект, який важливо відслідковувати, але попри рекордні поставки нафти до Піднебесної, торгове сальдо Росія - Китай прямує до мінусової (!) позначки. Про це більш детально будемо говорити 3.07 під час презентації дослідження "Чого хоче Китай", яке я підготував спільно з Ігарем Тышкевічем, Iliya Kusa та Аліною Гриценко. Але один із важливих висновків наступний: торгова модель нафта в обмін на автомобілі та обладнання + невтручання в війну стає якщо не збитковою, то низькомаржинальною для РФ.

2. Абсолютно непомічено пройшла, де-факто, передача частини російської території Китаю, яка дозволила отримати Пекіну прямий доступ до Японського моря через річку Туманная, де проходить російсько-корейський кордон.

Китай отримав прямий доступ до цього проходу без особливих обмежень і це, судячи з усього, оплата рахунків, виставлених Путіну під час візиту в Пекін. Ми маємо зрозуміти одну важливу річ: Путіну відступати майже нікуди: далі лише передача територій для інфраструктурних проектів Китаю на північному морському шляху. Зверніть увагу, що все це відбувається на фоні санкцій США проти Новатека та його можливостей по будівництву танкерів для СПГ (ці санкції у нас чомусь практично не помітили).

3. Заява Путіна про його мирний план, як я уже писав, – це обрубання шляхів для відступу йому самому і його оточенню. Але важливо наголосити, головний реципієнт цієї заяви – Пекін, який хоче зіграти в миротворця. Путін доніс перш за все Сі, що його червона лінія і єдина можливість залишатися субʼєктним – це продовження війни.

Путін розуміє, що Пекін не готовий до різких кроків по зменшенню закупівель російської сировини, в той же час головне завдання, яке поставив перед собою Путін – насичення ВПК новими станками багато в чому виконано. Тому він має певний люфт в часі.

4. На що цей люфт він спробує використати? Перш за все на створення складних систем противаг, де в нього будуть точки впливу на КНР через треті країни. Саме тому Росія така активна в Африці. І саме з цим повʼязаний візит Путіна в Північну Корею. Це все неочевидні кроки, але це питання виживання режиму Путіна.

5. Путін розуміє, що його головне завдання не допустити домовленостей Китай-США до виборів в Штатах (вірогідність такої домовленості невелика, але все ж існує). Паралельно, якщо ніякої угоди не буде, в нього точно є час до початку наступного року. За цей час йому потрібно вибудувати модель стосунків з Китаєм, яка передбачатиме пролонгування статус-кво хоча б на рік. Його єдина стратегія на сьогодні – тягнути час.

Це потрібно зрозуміти нам і думати, що можна зробити в умовномих Вʼєтнамі, Лаосі чи Камбоджі, щоб ламати плани Путіна. І це набагато тяжче ніж просто заявляти, що диктатури шукають собі подібних.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...