Основний меседж Трампа у Конгресі

Основний меседж Трампа у Конгресі

Виступ Трампа у Конгресі насправді більше стосувався не санкцій, запроваджених проти Ірану, КНДР, Росії чи інших проблемних країн для Сполучених Штатів. Він більше стосувався питання торгівлі, тому що це був наріжний камінь виборчої програми Трампа.

Це один з основних елементів його політичних переконань. І його критика до зон вільної торгівлі, особливо багатостройних, таких як Транстихоокеанське партнерство, НАФТА (North American Free Trade Agreement, NAFTA ) за участю США, Канади, Мексики та інші майбутні торгівельні угоди, передусім покликана задовольнити інтереси правого електорату Сполучених Штатів, на які він спирається.

І тому тут буде більше зосереджено питання майбутнього, як США діятимуть щодо Нафта, щодо того, чи не будуть Штати переглядати торгівельну угоду з Південною Кореєю, як будуть розвиватися торгівельні відносини з Японією. І звісно Китай теж займає одне з головних місць, оскільки це головний торгівельний партнер Сполучених Штатів. І в адміністрації Трампа є чимало претензій, чому виникло неефективне торгівельне сальдо, а також звинувачення американців у порушенні Китаєм прав інтелектуальної власності та інших проблемних аспектів.

Видео дня

Тут потрібно розуміти, що погляди Трампа не можуть бути повністю втілені у політиці США, тому що існує чимала група впливу у Конгресі, у Державному департаменті, в інших установах, які будуть намагатися просувати своє бачення зовнішньої політики і торгівлі. І це бачення дуже часто суперечить переконанням Трампа.

Зокрема конгресмени будуть робити все можливо, щоб Трамп не зміг знищити Нафта як інтеграційне об’єднання у Північній Америці. Також щоб Трамп був максимально обережним при побудові торгівельних відносин з провідними країнами Азійсько-Тихоокеанського регіону. Тому що вихід США з Тихоокеанського партнерства чи загроза порушити, наприклад, розірвати торгівельну угоду з Південною Кореєю буде загрожувати тим, що послабне економічний вплив США в цьому регіоні і таким чином створиться економічний вакуум, від якого виграє Китай.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.