Пучдемону висунуто обвинувачення: уряд Іспанії розпочав пряме правління в Каталонії

8,7 т.
Пучдемону висунуто обвинувачення: уряд Іспанії розпочав пряме правління в Каталонії

У Каталонії розпочинається пряме правління регіоном уряду з Мадрида. Попри початок у понеділок, 30 жовтня, особливого режиму правління в Каталонії не спостерігається жодної особливої активності, повідомляє інформагенція dpa.

До будівлі, де зазвичай засідає Женералітат Каталонії, прийшло лише кілька службовців.

Водночас наразі нічого не відомо про місце перебування усуненого від влади каталонського лідера Карлеса Пучдемона.

Відомо лише, що вихідні він провів у своєму рідному місті Жироні.

Повідомляється, що іспанська прокуратура висунула обвинувачення проти Пучдемона та членів регіонального каталонського уряду.

Лідерів сепаратистського руху звинувачують в заколоті, підбурюванні до заколоту, повстання проти державної влади і зловживанні бюджетними коштами.

Видео дня

Про це повідомив генеральний прокурор Хосе Мануель Маса в понеділок, 30 жовтня, в Мадриді. Він закликав суд викликати обвинувачених для надання свідчень.

За підготовку заколоту іспанське законодавство передбачає максимальне покарання у вигляді позбавлення волі строком на 30 років.

Нагадаємо, 27 жовтня парламент Каталонії таємним голосуванням ухвалив резолюцію про незалежність від Іспанії.

Верхня палата іспанського парламенту - Сенат - дозволила уряду застосувати 155-ту статтю конституції країни щодо Каталонії, яка дозволяє позбавити повноважень каталонський уряд і запровадити в регіоні пряме правління з Мадрида до проведення нових виборів. Тимчасовою керівницею регіону стала віце-прем'єрка уряду Іспанії Сорайя Саенс де Сантамарія.