Орест Сохар
Орест Сохар
Шеф-редактор Obozrevatel

Блог | Орест Сохар: Гарантии безопасности или трибунал для Путина: почему Макрон устроил танцы с бубном?

Гарантии безопасности или трибунал для Путина: почему Макрон устроил танцы с бубном?

Макрон в двух последних интервью хотел показаться и умным, и красочным одновременно, издав пригоршню несовместимых мыслей:

Видео дня

Далее текст на языке оригинала.

– Союзникам по НАТО необхідно подумати про те, які гарантії безпеки вони можуть дати Росії, коли та погодиться повернутися за стіл переговорів з Україною.

– Путіна необхідно переслідувати за воєнні злочини, скоєні в Україні.

– Російського диктатора в жодному разі не можна ізольовувати від цивілізованого світу, з ним треба зберігати прямий контакт.

– Захід має підтримувати Україну у цій війні.

Для українців і для багатьох європейців ця логіка Макрона виглядає збоченою, дивною і навіть жалюгідною. Але розберімось, чим керується французький президент.

Франція зараз побила горшки з США. В інтерв’ю CBS News Макрон так і заявив американцям: наша економіка розвалюється війною в Європі, і при цьому ви продаєте нам нафту і газ в 6 разів дорожче, ніж своїм виробникам. Я не хочу бути залежним від США… Ви розв'язуєте свої проблеми нашим коштом.

Проблемно складаються стосунки Парижа з Берліном. Шольц після початку війни оголосив про збільшення воєнного бюджету і масштабну модернізацію армії. У Парижі це сприйняли з пересторогою. Потім Берлін відмовився від європейських винищувачів SCAF на користь американських F-35, через що французька оборонка втратить великі гроші. Париж не приєднався до ініціативи Німеччини European Sky Shield, бо вона передбачала закупівлю ізраїльських ППО. Також Макрон блокує газові проєкти з Західної Європи та Африки у Німеччину.

Схоже, Макрон вирішив "прикинутися Орбаном", намагаючись подекуди грати на російському бубні, привертаючи до себе трохи більше уваги. Через ризики глибокої рецесії в економіці Франція дозволила своїм компаніям працювати в Росії після початку війни, що викликало обурення не лише України, а й інших країн Заходу. Заяви Макрона щодо Путіна – це ломка. Президент Франції продовжуватиме "повертати" Путіна дзвінками та солодкими заявами про переговори й безхмарне майбутнє.

Ні громадська думка країни не підтримує позиції свого президента, ні сильні світу цього.

Тут висновків не буде. Спостерігаємо. До речі, свої прогнози можете відобразити в голосовалці.

Вірте в ЗСУ. Підписуйтеся на "Орестократію".