Росія не готова піти на поступки

Росія не готова піти на поступки

Тему про поступове скасування санкцій проти Росії час від часу піднімають німецькі політики і частина європейських. Фактично кілька місяців міністр закордонних справ Німеччини Зігмар Габрієль висловлював цю ж саму позицію. Її також озвучували в різних версіях деякі інші політики. Тобто це частина як внутрішньонімецької дискусії, так і певна частина загальноєвпропейської.

В цьому випадку це більше внутрішньонімецька дискусія, тому що саме з цього приводу є певні розбіжності між партією канцлера Ангели Меркель і соціал-демократами. Оскільки Меркель неодноразово заявляла про неприйнятність зняття санкцій до виконання Мінських домовленостей. Тоді як соціал-демократи декларують більш м’яку позицію, кажучи, що можна поступово починати пом’якшувати санкції, не чекаючи на повне виконання домовленостей. Таким чином вони натякають, що, наприклад, у випадку, якщо Росія припинить активно стріляти чи перестане активно постачати на Донбас озброєння, то навіть до виконання всіх домовленостей можна почати знімати санкції.

Видео дня

Ця позиція не нова і в цей момент вона актуалізується через наближення дати виборів в Німеччині і, відповідно, намагання політичних партій мобілізувати свій електорат. А як відомо, у соціал-демократів електорат більш прихильний до порозуміння з Росією, ніж у християнських демократів.

Йдеться не про конкретне зняття санкцій, а про внутрішньонімецьку політичну дискусію. В цьому випадку це просто закидування певної вудочки, тому що очевидно - навряд чи Росія почне робити щось назустріч.

Мовляв, ми вам даємо шанс, але ви маєте щось зробити, і тоді ми можемо почати знімати санкції, не чекаючи на виконання усіх домовленостей. Це давня тема, яку просувають німецькі політики.

На даний момент у цієї пропозиції є кілька перешкод. Перша, це та, що в Європі більшість урядів не підтримують таку точку зору. А по-друге, і сама Росія не готова йти на ці поступки заради скасування санкцій.

В Росії вже звикли жити із санкціями і в системі координат президента Путіна - він особисто для себе вочевидь вирішив, що неприпустимо йти на якісь поступки, які б означали зменшення присутності Росії в окупованому Донбасі.

Тому така ідея виглядає більш теоретичною, вона більше призначена для діалогу німецьких політиків з їхнім електоратом, для міжпартійних та внутріпартійних дискусій. Але вона не є тією робочою ідеєю, яка реально лежить на столі, яка може стати практичною у найближчі місяці.

disclaimer_icon

Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...