Камінь спотикання між Росією і США: дипскандал як важіль тиску

Вашингтон, Кремль

Подібні дипломатичні скандали (як конфлікт навколо дипвласності Росії в США – Ред.) трапляються не тільки між країнами з напруженими взаєминами, але і також між близькими союзниками. На практиці дипломати подекуди діють всупереч Віденській конвенції про дипломатичні зносини 1961-го року і зловживають своїм дипломатичним статусом для нелегального отримування чи збирання інформації про країну перебування.

Зазвичай ці скандали врегульовуються таким чином: дипломатів, які були причетні до цього, оголошують persona non grata, і їм дається можливість в короткий строк виїхати з цієї країни.

І такі скандали, як правило, не розголошуються публічно для того, щоб гучні події не виходили на політичний рівень і не перешкоджали розвитку вигідних відносин в багатьох сферах.

Але у випадку з дипвласністю Росії в США відбувається популяризація дипломатичного скандалу з урахуванням численних геополітичних протиріч між давніми суперника. Цей скандал дає як Вашингтону, так і Москві додатковий важіль тиску один на одного.

Видео дня

Утім подібні дипломатичні скандали можна доволі легко врегулювати, оскільки вони торкаються лише окремих дипломатичних працівників та майнових питань. Натомість, врегулювання цього дипломатичного скандалу між США та Росією жодним чином не вплине на весь конфліктний потенціал у двосторонніх відносинах, який накопичився ще з початку Холодної війни. Це може мати фасадний ефект, однак глибинні протиріччя залишаться незмінними.

Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов. Мнение редакции может отличаться от авторского.