Виктор Каспрук
Виктор Каспрук
Журналист-международник, публицист

Блог | Трамп не розв'яже проблеми жорстким наскоком

Дональд Трамп

Установча зустріч Трампа в форматі НАТО може багато чого прояснити

Видео дня

Можна сказати, що це є установча зустріч президента США Дональда Трампа в форматі НАТО з лідерами країн – членів альянсу і високопосадовцями, які відповідають за оборону Європи і Канади. З іншого боку треба розуміти, що Трамп, хоча вже й пройшло 100 днів від часу початку його президенства, ще не визначився остаточно з тією "геополітичною колією", по якій усі роки його перебування у Білому домі має рухатися Америка. Тобто фактично у нього і його команди ще немає виробленої остаточної стратегії щодо більшості країн, де існують стратегічні інтереси Сполучених Штатів. І тому ця установча зустріч Трампа в форматі НАТО може багато чого прояснити.

Країни-члени НАТО зрозуміють, як президент Трамп буде вести політику щодо цих країн. Чи буде американський президент різко ставити питання про необхідність того, щоб країни-члени НАТО значно більше витрачали грошей на оборону, оскільки досі більшу частину цих коштів виділяла Америка.

Мені здається, що крім того, що це буде установча зустріч, це буде "зустріч-притирання", коли члени НАТО побачать трошки іншого Дональда Трампа, який вже не буде таким категоричним щодо основних геополітичних і стратегічних позицій, який все більше починає розуміти, що у великій міжнародній позиції не можна усе вирішувати одним жорстким наскоком. Бо існують багато міжнародних питань, які не розв’язати без довгої попередньої підготовки, вивчення і стратегічного планування.

І хоча на цій зустрічі розглядаються проблеми тероризму на Близькому сході та в Афганістані, необхідно розуміти, що ці проблеми виникли не сьогодні і не вчора. Проблема Близького Сходу і Афганістану – це відголоски холодної війни, яка велася свого часу між Радянським Союзом і Заходом.

Тобто, великою мірою, ці проблеми були створені ще під час протистояння між двома колишніми світовими потужними надсистемами, і намагання розв’язати їх одномоментно є великою ілюзією. Оскільки не ліквідувавши, хоча б частково, першопричини усіх цих конфліктів, вирішити їх ніколи не вдасться.

Близький Схід, який ми бачимо зараз, "Ісламська держава" та інші терористичні організації, які там домінують в своїй терористичній діяльності, мають потужне коріння. Тому "викорчувати" їх можливо лише за умови, коли вдасться позбавити їх бази рекрутування все нових і нових бойовиків.

І, як показує досвід останніх років існування ІДІЛ, що виникла фактично нібито не звідки, а великою мірою є інспірованою Росією, оскільки Москва має великий прихований вплив на Близькому Сході на існуючі там терористичні організації, які можуть по-різному називатись, але мають одну й ту саму суть.

Їм потрібно знищення держави Ізраїль, їм потрібне домінування всесвітнього халіфату і вони хочуть остаточно зачистити від християнських анклавів Близький Схід в тих країнах, в яких ще 500 чи навіть 100 років тому християнство було впливовою силою. Тому треба розуміти, щоб добитися позитивних зрушень у боротьбі з тероризмом на Близькому Сході, необхідно враховувати всі фактори, котрі слугували початковими причинами утворення там терористичних угрупувань і організацій. А також виявити агентів впливу і агентурні мережі Кремля, які подібно раковим пухлинам проникли у політичні, економічні і соціальні структури близькосхідних держав.

Якщо ж агентура Росії і далі у таких масштабах продовжуватиме свою деструктивну діяльність на Близькому Сході, то, скоріше за все досягти не тільки миру, а й мінімальної стабілізації у цьому регіоні не вдасться.

disclaimer_icon
Важно: мнение редакции может отличаться от авторского. Редакция сайта не несет ответственности за содержание блогов, но стремится публиковать различные точки зрения. Детальнее о редакционной политике OBOZREVATEL поссылке...