Україна завоювала три медалі на Кубку Європи з бадмінтону

12,0 т.

У Харкові пройшов найбільший в Україні міжнародний турнір з бадмінтону “RSL Kharkiv International 2018” – етап Кубку Європи з бадмінтону (Badminton Europe Elite Circuit).

Українські спортсмени завоювали три бронзові медалі турніру. Артем Почтарьов отримав бронзу чоловічої одиночної категорії, Юлія Казарінова та Олена Прус посіли третє місце у жіночій парній категорії, Валерій Атращенков та Єлизавета Жарка – бронзові призери міксту.

Золоті медалі також отримали спортсмени з Чехії, Туреччини, Індії та Швеції. Срібло дісталося бадмінтоністам з Азербайджану, Туреччини, Німеччини, Естонії та Польщі. Бронзові медалі вибороли спортсмени з України, Данії, Ізраїлю та Чехії.

Артем Почтарьов - перша ракетка України, який входить у ТОП-10 учасників Чемпіонату Європи, у Харкові отримав три впевнені перемоги у іграх зі спортсменами з Нідерландів, Індії та Німеччини. У півфіналі змагань українець у напруженій боротьбі поступився чеському бадмінтоністові Яну Лоуде (13:21, 21:18, 16:21).

Читайте: На найбільшому в Україні турнірі з бадмінтону визначилися імена чвертьфіналістів

“Домашній турнір завжди складається для мене дуже непросто. Комусь рідні стіни допомагають, а для мене, вочевидь, створюють додаткову напругу”, - ділиться Артем.

Два роки поспіль бронзовими медалістками Kharkiv International стають Юлія Казарінова та Олена Прус. Після напруженої, але переможної боротьби зі спортсменками з Індонезії, українські бадмінтоністки поступилися у півфіналі спортсменкам зі Швеції, що сіялися у турнірі під першим номером. Олена Прус – рекордсменка за кількістю медалей на харківському турнірі. За 9 років існування турніру, Прус отримала 8 медалей.

“ Kharkiv International для мене – особливий турнір, тому я щороку знову і знову беру у ньому участь і радію, коли вдається завоювати медаль”, - говорить Олена Прус.

Українська змішана пара Валерій Атращенков та Єлизавета Жарка – автори головної несподіванки змагань: їм вдалося перемогти перший сіяний номер цієї категорії – пару з Індії (22:20, 11:21, 21:19). Вони були дуже близькі до фіналу, але, на жаль, не змогли подолати польську пару бадмінтоністів.

“Ми дуже цінуємо підтримку наших вболівальників. Дякуємо усім, хто приходить на турніри і вболіває за нас! Ми, звісно, намагатимемося їх радувати”, – дякують спортсмени.

Окрім медалей, переможці змагань отримали рейтингові бали та 25 тисяч доларів США.

Турнір RSL Kharkiv International 2018 вдев’яте поспіль проходив у Харкові з 29 серпня до 2 вересня. Вперше змагання пройшли у співпраці з новим партнером Федерації бадмінтону України – компанією RSL – провідним виробником товарів для бадмінтону у світі.