Росіянин став "несправжнім" чемпіоном Олімпіади-2022, вигравши "золото" лижного марафону

Большунов

Олександр Большунов із збірної Олімпійського комітету Росії (ОКР) став переможцем 50-кілометрового лижного марафону. Через найскладніші погодні умови організатори перед початком вирішили скоротити дистанцію на 20 км.

На лижному стадіоні в Пекіні в суботу, 19 лютого, був сильний вітер та мороз.

25-річний росіянин із перших кілометрів перегонів не став форсувати ситуацію, залишаючись у середині групи лижників. Лише на позначці 14,2 км Большунов вийшов у лідери. Другу половину дистанції Олександр біг у парі зі своїм співвітчизником Артемом Мальцевим.

Олександр Большунов

За 6 км Олександр очолив пелотон, і вже не віддав перемогу. Один із головних конкурентів Большунова норвежець Клебо провалив гонку, знявшись після половини дистанції.

Результати перегонів

"Срібло" у представника ОКР Івана Якимушкіна. Бронзову медаль завоював Сімен Хегстад Крюгер.

Сімен Хегстад Крюгер (у синьому)

Ще перед стартом експерт норвезького телеканалу NRK Тургейр Бьорн заявив, що переможець ніколи не стане справжнім.

"Над ним завжди висітиме те, що "півтинник" був несправжнім", – сказав Бьорн.

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше норвезький журналіст Ян Петтер Сальтведт опублікував критичну статтю щодо факту виступу російських спортсменів на зимових Олімпійських іграх у Пекіні-2022.

Большунов у гонці

Автор вважає, що покарання за масові махінації з допінгом у Росії виглядає несерйозним, оскільки, на його думку, спортсменів цієї країни не повинні допускати до Олімпіад.

Большунов із талісманом.

Нагадаємо, що в першій гонці Олімпіади-2022 Большунов виграв скіатлон 15 км + 15 км. Його головний суперник норвежець Йоханнес Клебо зазнав серйозних труднощів на китайській трасі й фінішував лише 40-м.

Большунов виграв гонку

Чинний чемпіон світу та дворазовий володар Великого кришталевого глобуса (2019/20, 2020/21) не залишив жодного шансу конкурентів, незважаючи на курйозну ситуацію на старті.

Після відсічки 2,5 км Большунов на одному зі спусків не втримався, впавши з траси.

Большунов впав на старті

Зазначимо, що рік тому Олександра покарали за напад на фінського суперника Йоні Мякі на фініші естафети на Кубку світу з лижних перегонів.

Большунов спочатку спробував вдарити М'які своїм ціпком, а потім врізався в нього після закінчення заїзду, збивши фіна з ніг. Тоді команду росіянина дискваліфікували та позбавили "бронзи" в естафеті.

Коментуючи інцидент, батько російського лижника заявив, що за таку поведінку потрібно підходити до суперників і "давати їм в морду".

Большунов побив суперника

М'які зізнався, що справді заважав Большунову на фініші та провокував його перед вирішальним відрізком.