Шоста "бронза" України! Що відбувалося на Олімпіаді-2020: всі подробиці

Бех-Романчук посіла п'яте місце у фіналі, а троє українських борців вийшли у півфінал

У вівторок, 3 серпня, Олімпіада в Токіо продовжилася 12-м днем змагань. Спортсмени вели боротьбу за 24 комплекти медалей.

OBOZREVATEL пропонує читачам хроніку головних подій Ігор в столиці Японії 3 серпня.

• Українці Дмитро Янчук та Павло Алтухов невдало виступили в півфіналі на дистанції 1000 метрів на каное-двійці, посівши останнє місце. У фіналі "В", який мав виключно формальний характер, наші співвітчизники фінішували на п'ятій позиції з шести учасників.

Дмитро Янчук та Павло Алтухов
  • Легкоатлети Тетяна Мельник та Сергій Смелик не зуміли подолати кваліфікацію у бігу на 400 і 200 метрів, відповідно.

• Стрибунка в довжину Марина Бех-Романчук невдало виступила в фіналі, зумівши правильно виконати лише одну спробу з шести – у п'яти випадках вона заступила за обмежувальну лінію, через що її стрибки не були зараховані. Її найкращий результат – 6,88 метра, що принесло їй п'яту позицію. Олімпійською чемпіонкою у цій дисципліні стала німкеня Малайка Міхамбо (7,00 метрів).

Бех-Романчук виконала лише один стрибок із шести
  • Українські борці Ірина Коляденко, Парвіз Насібов і Жан Беленюк відмінно розпочали виступи на Олімпіаді в Токіо. Коляденко на стадії 1/8 фіналу в ефектному стилі поклала на лопатки суперницю з Нігерії, а потім таким же способом пройшла китаянку. Її суперницею за півфіналом стане Айсулуу Тінібекова з Киргизстану.

• Насібов переміг данця Фредріка Бьєррехуса з рахунком 5:1, а в чвертьфіналі здолав представника Олімпійського комітету Росії (ОКР) Артема Суркова, який є віцечемпіоном світу 2019 року. У півфінальній сутичці йому буде протистояти єгиптянин Мохамед Ельсаєд.

Насібов переміг віцечемпіона світу з Росії
  • Жан Беленюк, який є одним із фаворитів змагань із греко-римської боротьби, взяв реванш у серба Зурабі Датунашвілі (3:1) за поразку на чемпіонаті Європи в квітні. У чвертьфіналі наш спортсмен у напруженій боротьбі виявився сильнішим за алжирця Башира Сід Азара (1:1) завдяки тому, що останнім набрав очко. За путівку до фіналу Олімпіади він посперечається з хорватом Іваном Гуклеком.

• Український гімнаст Петро Пахнюк не зміг поборотися за високі місця в фіналі змагання на паралельних брусах. Він опинився на сьомій позиції з результатом 14.533. Олімпійським чемпіоном у цій дисципліні став китаєць Зоу Жіньгуан (16.233).

• Норвежець Карстен Вархольм виграв забіг на 400 метрів з бар'єрами, побивши світовий рекорд майже на 0,8 секунди. Він подолав цю дистанцію за 45,94 секунди. Спортсмен поліпшив своє ж досягнення, встановлене 1 липня 2021 року (46,70). До цього рекорд з 1992 року належав американцеві Кевіну Янгу (46,78).

Емоції Карстена Вархольма
  • Борці Жан Беленюк і Парвіз Насібов вийшли до фіналів Олімпіади в вагових категоріях до 87 кг і 67 кг відповідно. Вирішальні битви наші спортсмени проведуть вже в середу, 4 серпня.

• Українська борчиня вільного стилю Алла Черкасова сенсаційно завоювала "бронзу" в категорії до 68 кг. Наша співвітчизниця перемогла чинну олімпійську чемпіонку Сару Дасьо з Японії.

Нагадаємо, що на рахунку українських спортсменів шість бронзових і одна срібна медаль. Треті місця на змаганнях до Черкасової посіли дзюдоїстка Дар'я Білодід, шпажист Ігор Рейзлін, стрільці Олена Костевич і Олег Омельчук, тенісистка Еліна Світоліна, а плавець Михайло Романчук фінішував третім на дистанції 800 метрів і другим – на 1500 метрах.

Як повідомляв OBOZREVATEL, 2 серпня головною подією стала поразка кримчанина Ленура Темірова в бронзовому фіналі, а також яскравий виступ Алли Черкасової, яка 3 серпня побореться за "бронзу".