Українці зі світовими рекордами виграли чотири "золота" Паралімпіади-2016

44,0 т.
Українці зі світовими рекордами виграли чотири 'золота' Паралімпіади-2016

Збірна України блискуче виступила на Паралімпіаді-2016 у другий ігровий день, поповнивши свою скарбничку чотирма золотими медалями. Нагороди найвищого ґатунку в Ріо-де-Жанейро завоювали плавці Геннадій Бойко, Максим Кріпак і Дмитро Залевський, а також легкоатлет Ігор Цвєтов.

У запливі на спині на дистанції 100 м українець встановив світовий рекорд. Бойко подолав дистанцію за 2:08.01, побивши попереднє світове досягнення майже на 15(!) секунд.

Третє місце у цій же дисципліні (клас S1) здобув наш співвітчизник Антон Кол. "Срібло" у італійця Франческо Бетелли.

Читайте: "Сам Бог велів!": Борець Беленюк зробив емоційну заяву щодо українських паралімпійців

Ігор Цвєтов фінішував першим у забігу на 100 м. Наш легкоатлет, який напередодні також встановив світовий рекорд, пробіг дистанцію за 12.31 сек. Другим став бразилець Фабіо да Сілва, а "бронза" дісталася аргентинцеві Ернану Баррето.

Пізніше ще одне "золото" Україні здобув Максим Кріпак, фінішувавши першим на 50 м вільним стилем (23,33 сек). На цій же дистанції третім став Денис Дубров, відставши від бразильця всього на 0,2 сек.

А потім у класі S11 (тотально сліпі спортсмени) "золото" у скарбничку України приніс Дмитро Залевський. Він подолав 100 м на спині за 1:06.66 хв, встановивши світовий рекорд.

Крім того, у запливі на дистанції 100 м ц класі S2 "бронзу" завоювали наші Сергій Паламарчук та Ірина Соцька. А доповнили медальний набір "жовто-синіх" у плаванні Євген Богодайко й Оксана Хруль. Вони здобули "срібло" на дистанції 50 м вільним стилем та 50 м батерфляєм відповідно.

Нагадаємо, напередодні Україна завоювала "золото" і два "срібла" на іграх у Ріо.

Читайте: Україна увійшла у топ-3 медального заліку Паралімпіади-2016

Таким чином, у нашої збірної в активі вже 20 медалей - шість золотих, чотири срібних і 10 бронзових.

Паралімпіада-2016: медальний залік турніру