На Україну чекає плей-оф у відборі на Євро-2024: команда Реброва потріпала Італію, але не змогла її пробити

5 хвилин
129,6 т.

20 листопада у Леверкузені збірна України провела свій останній поєдинок на груповій стадії відбору Євро-2024, де наші футболісти протистояли чинному чемпіону континенту Італії та, незважаючи на всі старання, не змогли пробити Доннарумму та зіграли внічию 0:0. А цей результат влаштовував підопічних Спаллетті, які вийшли на чемпіонат континенту.

Зустріч на "Бай-Арені", де "синьо-жовті" виступали номінальними господарями, виявилась дуже нервовою та динамічною. Напередодні протистояння в Німеччині обидві збірні мали у своєму активі по 13 балів, проте перемога Італії в очній зустрічі в Мілані дозволяла їй зберігати другий рядок і вийти на Євро навіть у разі нічиєї.

Тому, щоб здобути путівку на чемпіонат безпосередньо, без заходу до плей-оф, підопічним Сергія Реброва потрібна була лише перемога. І перемога над украй незручним опонентом.

До цього поєдинку збірна України ще жодного разу не обігрувала Італію, навіть більше – у 9 матчах було зафіксовано лише дві нічиї. Тож у Леверкузені "синьо-жовтим" потрібно було зробити якийсь подвиг, щоб покласти край цій неприємній традиції у протистоянні зі "Скуадрою Адзуррою".

Підтримати свою команду на "Бай-Арені" зібралося близько 30 тисяч уболівальників. А одним із найнесподіваніших кадрових рішень Реброва стало рокірування в центрі оборони, де місце "гірника" Миколи Матвієнка зайняв захисник "Дніпро-1" Олександр Сваток. Трохи раніше тренер відчепив захисника "Динамо" Олександра Караваєва, його колегу по амплуа з ЛАСКа Максима Талаверова та хавбека "Шахтаря" Єгора Назарину.

Обидві команди вийшли на поле украй заведеними. За чутками, "Скуадру" на цей бій налаштовував легендарний воротар Джанлуїджі Буффон. За Україну на трибуні вболівав її колишній наставник Андрій Шевченко. Олії у вогонь підливала й скандальна історія з УЄФА, мовляв, там хочуть побачити на Євро зіркову Італію, але ніяк не охоплену війною Україну.

Перший небезпечний момент у матчі створили на п'ятій хвилині саме наші гравці, коли з-за меж штрафного майданчика пробив Циганков, але на місці опинився Доннарумма. Італійці відповіли буквально за хвилину, грамотно розігравши кутовий біля воріт Трубіна, але, на щастя для господарів, залишений без нагляду в нашому штрафному майданчику К'єза пробив над поперечиною.

Поступово Італія перебрала на себе ініціативу, чинні чемпіони Європи більше володіли м'ячем. Але Україна небезпечно контратакувала. Мудрик прострілював із лівого флангу на 12-й хвилині, а потім і на 13-й, але ніхто з партнерів не зміг замкнути його передачі, першими до м'яча встигали суперники.

А на 14-й хвилині у штрафному Доннаруми навіть почалася невелика пожежа, міг забивати Судаков, але італійський воротар встиг скластися і витягти м'яч із правого для себе кута. На 16-й хвилині довелося понервуватися вже українським уболівальникам, але Трубін встиг відреагувати на постріл з-за меж штрафного майданчика Барели.

Ближче до 20-ї хвилини італійці вирішили перегравати нашу оборону завдяки навісам, проте особливих дивідендів це їм не принесло. Також гості намагалися залучити до атаки форварда "Наполі" Джакомо Распадорі, але за ним наглядав Миколенко.

Проте на 28-й хвилині було дуже гаряче біля воріт "синьо-жовтих" після розіграшу кутового, але Ді Лоренцо з кількох метрів не влучив у ворота. А за хвилину Україну справді врятував Трубін, вигравши свою дуель у Фраттезі, який втік від захисників і міг відкривати рахунок у цьому поєдинку.

Десь після 20-ї хвилини в України зовсім перестав триматися м'яч, а італійці підняли темп і влаштували осаду чужих воріт. Проте десь встигала відпрацювати наша оборона, десь грамотно займав позицію Трубін, а десь підопічним Реброва відверто щастило – й гості самі не могли як слід обробити м'яч для точного удару.

Українці активізувалися в останні 10 хвилин першого тайму, були простріли в чужий штрафний майданчик, але не вистачало завершального удару. Як, втім, і команді Спаллетті, яка перед перервою спробувала таки піти у роздягальню лідером.

Другий тайм також почався з атак італійців, які хотіли якнайшвидше вирішити результат цього матчу і нарешті оформити вихід на Євро-2024. Україна за старою схемою відповідала контратаками, де загострювали Судаков та Мудрик.

На 65-й хвилині ледь не привіз гол у свої ворота Доннарумма, який не зумів зафіксувати м'яч після навісу, що відскочив від газона, а Мудрик не зумів добити, влучивши в захисника. За хвилину шикарну атаку організували Довбик і Циганков. І якби Віктор, перебуваючи перед чужими воротами, таки зумів проштовхнути снаряд на Судакова, воротар суперників мав би небагато шансів.

Після розгойдування на старті другого тайму надалі українці виглядали значно цікавішими та небезпечнішими, ніж у першому. У діях з'явилося більше свідомості. Але так само команді Реброва не вистачало завершального удару. У гостей намагалися загострювати Скамакка, але Трубін переважно контролював ситуацію.

За сім хвилин до кінця основного часу зустрічі італійці почали тягти час, суддя навіть попередив усно Доннарумму.

На останніх хвилинах збірна України пішла на фінальний штурм чужих воріт. І в очах чемпіонів Європи читався якщо не страх, то побоювання. В одному з епізодів Мудрик впав у чужому штрафному майданчику. Здавалося, що проти нього таки порушили правила, але суддя просто відмовився переглядати цей епізод на предмет пенальті, трактувавши його на користь Італії.

У результаті, незважаючи на всі старання українців, рефері зафіксував нічию 0:0, яка вивела збірну Італії на Євро-2024, а команда Реброва ще має поборотися за путівку у плей-оф. Жеребкування відбудеться 23 листопада.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що Стаховський жорстко наїхав на тренера збірної Італії через його виправдання за Росію.

Тільки перевірена інформація в нас у Telegram-каналі Obozrevatel та Viber. Не ведіться на фейки!