Дивом не побилися: "Шахтар" наблизив відставку Луческу, обігравши "Динамо" на його полі

5 хвилин
8,6 т.
Дивом не побилися: 'Шахтар' наблизив відставку Луческу, обігравши 'Динамо' на його полі

3 листопада в рамках 13 туру Прем'єр-ліги "Динамо" програло донецькому "Шахтарю" на своєму полі з рахунком 0:1. Перше класичне дербі цього сезону на стадіоні імені Валерія Лобановського вийшло не надто видовищним, але тримало у напрузі. А долю зустрічі вирішив удар Олександра Зубкова у другом таймі.

Перед початком поєдинку всі, хто зібрався на арені, вшанували пам'ять героїв, які загинули у війні з Росією. А також головного редактора журналу "Футбол" Артема Франкова, який пішов із життя 31 жовтня. Капітани команд передали дітям журналіста клубні футболки із прізвищем Франков.

Віталій Буяльський та Андрій Ярмоленко, які не могли допомогти "Динамо" у цьому поєдинку, дивилися матч на трибуні разом із головним тренером збірної України Сергієм Ребровим. Наставник національної команди не зміг пропустити таке протистояння. А з капітанською пов'язкою у киян дебютував 21-річний Володимир Бражко.

Капітан "гірників" Тарас Степаненко також ризикував пропустити "класико" через пошкодження, але встиг відновитись. А от Бондаренка не виявилося у заявці.

Перед матчем із "Шахтарем" у ЗМІ з'явилася інформація, що у разі поразки киян головного тренера Мірчу Луческу буде відправлено у відставку. Що додавало протистоянню додаткової пікантності. А ось "гірники" намагалися реабілітуватися за не надто вдалий старт сезону вже під керівництвом нового наставника Марино Пушича.

Футболісти обох команд не одразу адаптувалися до столичного газону, часто підсковзувалися. В одному з ігрових епізодів на 10-й хвилині у Сікана на рівному місці поїхала опорна нога, і це мало не призвело до пошкодження Бущана, який знаходився поблизу. Воротареві "Динамо" знадобилася допомога медиків, але він зміг продовжити матч.

Першу половину стартового тайму основна боротьба велася в центрі поля та на підступах до штрафного майданчика. А удари по воротах блокували захисники. Перший більш-менш небезпечний момент виник на 25-й хвилині, коли Дубінчак пробив з-за меж штрафного, але Різник впорався з цим ударом. І після цього епізоду гра пожвавішала.

А на 30-й хвилині у штрафному майданчику "Шахтаря" виникла пожежа. Спочатку Беніто небезпечно пробив бічними ножицями, але Різник витяг снаряд із кута. А потім уже Шепелєв п'ятою відправив у прорив Караваєва, але той не зумів точно віддати на Беніто. А могло б бути дуже небезпечно.

На 33-й хвилині з'явився чудовий момент для удару вже у самого Караваєва, який прийняв м'яч у чужому штрафному майданчику в повній самоті, обробив снаряд, але в результаті не зумів як слід по ньому пробити. Після цього "Шахтар" зробив першу заміну – Ярослав Ракицький вийшов замість травмованого Азарова.

Через п'ять хвилин першу жовту картку в матчі отримав Матвієнко, який відверто завалив найнебезпечнішого гравця в атаці киян – Караваєва. Але штрафний ні до чого не призвів.

"Гірники" несподівано беззубо виглядали в атаці. Дійшло до того, що на 37-й хвилині здалеку пробив Степаненко, але м'яч пройшов вище воріт. Однак на 40-й хвилині вже вболівальникам "Динамо" довелося переживати. Невертон небезпечно прострілював у чужий штрафний майданчик, але ніхто з донеччан не встиг замкнути передачу. А потім гострота біля воріт киян виникла після розіграшу штрафного.

Наприкінці першого тайму, який був багатий на боротьбу, з дальньої дистанції пробивав Шапаренко, але не влучив у ворота. А ось старт другої половини зустрічі залишився вже за гостями.

Після перерви "Шахтар" ніби прокинувся, став діяти агресивніше у відборі і точно в передачах і практично не переходив на свою половину у перші 15 хвилин другого тайму. А буквально перший справді гольовий момент донеччан завершився голом.

Результативну атаку "гірників" на 53-й хвилині розпочав Сікан, який віддав на лівий фланг на Невертона, той знайшов на лінії чужого штрафного майданчика Зубкова, який проскочив повз двох футболістів "Динамо" і пробив Бущана.

Після пропущеного м'яча кияни стали жорсткіше зустрічати суперників і намагатися повернути собі контроль над поєдинком, проте важко добиралися до чужого штрафного майданчика і якщо пробивали, то переважно здалеку.

На 65-й хвилині Криськів міг подвоїти перевагу "Шахтаря" після зрячої передачі Ракицького до чужого штрафного, але своїм моментом не скористався, не зумівши пробити по м'ячу. "Динамо" відповіло непоганим ударом здалеку у виконанні Дячука.

На 79-й хвилині просто якимось дивом не забив Сікан, якого вивели на чужі ворота. Нападник вже обіграв захисника, який його опікав, але не зумів пробити воротаря.

Складалося враження, що здорово заважав командам стан газону, на якому ни один раз підсковзувалися гравці, не встигаючи на передачі та роблячи обрізки. А за 10 хвилин до кінця основного часу, пробиваючи по воротах, ушкодження отримав Шапаренко, схопившись за задню поверхню стегна. Луческу довелося замінити півзахисника збірної України.

Найреальніший момент зрівняти рахунок "Динамо" не використало на 88-й хвилині, коли Караваєв прорвався до штрафного майданчика і пробивав з гострого кута, але не влучив у ворота.

А наприкінці зустрічі після дуже жорсткого порушення правил Дубінчака на Судакові на полі ледь не спалахнула бійка. За партнера по "Шахтарю" заступився Конопля, гравці почали штовхатися. Рознімати конфліктуючих вибіг навіть Даріо Срна. І якимось дивом футболістів удалося швидко заспокоїти.

Минулого сезону обидва матчі грандів у чемпіонаті завершилися перемогою "Шахтаря" і в нинішньому поєдинку донеччани виявилися сильнішими, наблизивши відставку свого колишнього тренера Мірчі Луческу.

Раніше OBOZ.UA повідомляв, що легендарний футболіст київського "Динамо" Олег Лужний розкритикував тренера команди Мірчу Луческу. Він також обурився поверненням до клубу Андрія Ярмоленка.

Тільки перевірена інформація у нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та Viber. Не ведіться на фейки!