Євро-2016. Португалія в серії пенальті обіграла Польщу і вийшла у півфінал

46,6 т.
Польща - Португалія евро2016

Збірна Португалії стала першим півфіналістом Євро-2016. У Марселі на стадіоні "Велодром" піренейці по пенальті обіграли в 1/4 фіналу Польщу. Матч в основний час завершився з рахунком 1:1.

Номінальні господарі з перших секунд пішли вперед і відразу ж застали підопічних Фернанду Сантуша зненацька. Правий захисник піренейців Седрік не зміг перехопити пас на Гросицького, той з флангу прострілив у штрафну, а там все вирішив Левандовські. Роберт в один дотик ефектно відправив м'яч у кут воріт Руя Патрісіу.

Getty

ЧИТАЙТЕ:

Євро-2016. Польща - Португалія - ??1-1: хронологія матчу 1/4 фіналу

Швидкий гол, який став рекордним на Євро, дозволив полякам відійти назад. "Кадра" впевнено оборонялася, відповідаючи небезпечними контратаками. А ось у португальців нічого не виходило до середини тайму.

На 30-й хвилині головний арбітр зустрічі Фелікс Брих мав повне право ставити пенальті. Паздан явно штовхав Роналду у власному штрафному, але німецький суддя порушення не побачив. Можливо, свою роль зіграв статус матчу та відверте бажання Кріштіану випросити 11-метровий.

Однак практично відразу Португалія зрівняла рахунок. 18-річний Ренату Санчеш обігрався в стінку з Нані і потужно вистрілив із середньої дистанції точнісінько під штангу. Щоправда, молодому півзахиснику трохи пощастило - після його удару м'яч зрикошетив від Крихов'яка.

Getty

ЧИТАЙТЕ: Євро-2016. Польські вболівальники влаштували безлади в Марселі: відео події

Після перерви малюнок гри дещо змінився. Поляки стали допускати в передачах більше помилок, а піренейці поступово почали перебирати ініціативу у свої руки. Хороший момент вивести свою команду вперед двічі мав Роналду. У першому випадку капітан увірвався в штрафну господарів під гострим кутом і потрапив у сітку із зовнішнього боку, а в другому промахнувся по м'ячу, пробиваючи з літа.

Після цього відправити Польщу додому міг власний захисник Єджейчик. Артур перехоплював пас на суперника, проте ледь не привіз автогол. М'яч прокотився за сантиметри від штанги.

У підсумку другий матч цих збірних у плей-офф завершився в основний час внічию. Овертайм прогнозовано пройшов в обережних атаках обох збірних, що обопільно боялися активно йти вперед. Команди розуміли ціну помилки, тому вважали за краще не ризикувати.

ЧИТАЙТЕ: Стали відомі результати допінг-проб всіх збірних Євро-2016

А в серії післяматчевих пенальті нерви міцнішими виявилися у португальців. Вирішальний промах на рахунку Куби Блащиковські, який у третьому турі поховав Україну.

Getty - Руї Патрісіу потягнув удар Блащиковські

Суперником збірної Португалії у півфіналі стане переможець пари Уельс - Бельгія, які грають в п'ятницю, 1 липня.