Є медаль! Українка створила грандіозну сенсацію на Кубку світу з біатлону

На 1-му етапі Кубка світу з біатлону, що триває з 30 листопада до 8 грудня у шведському Естерсунді, завершилася індивідуальна гонка серед жінок на 15 км.

Українська біатлоністка Юлія Джима, стартувавши 74-ю, змогла фінішувати на другому місці, створивши справжню сенсацію. 29-річна киянка стала єдиною спортсменкою серед 103 учасників, яка відстрілялася на всіх чотирьох вогневих рубежах без промахів.

Наша співвітчизниця була травмована, й "індивiдуалка" стала для неї першою гонкою в новому Кубку світу.

Після четвертого вогневого рубежу Юлія на 7 секунд випереджала всіх конкуренток, однак сил на останнє коло не вистачило, тож українка завоювала "срібло".

"Тяжко було. Я дуже рада своїй позиції. Трохи не вистачило до "золота", але це друге місце, наче перемога для мене. Нога болить, але немає такого різкого болю, як перші дні. Я взагалі не готувалася до першого етапу, у мене була підготовка пізніше. Було складно підігнати форму. Слава Богу, що це індивідуальна гонка і не треба видавати максимум із першого кола, можна йти у своєму темпі. Так я і зробила сьогодні. А останнє коло просто терпіла", – прокоментувала Джима свій успіх.

Пізніше з'явилося відео урочистої церемонії нагородження.

Решта наших співвітчизниць фінішували за межами першої двадцятки.

Непогані шанси посісти високі місця були в Анастасії Меркушиної і Віти Семеренко, українки зробили по три неточні постріли на останньому вогневому рубежі й скотилися на 30-i місця.

Читайте: 1-й етап Кубка світу з біатлону: підсумки й розклад трансляцій

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше в Естерсунді відбувся сингл-мікст, в якому Україна завоювала "дерев'яну" медаль, фінішувавши 4-ю.

Пізніше наша команда в складі Віти Семеренко, Дар'ї Блашко, Артема Прими та Тараса Лесюка посіла 15-е місце в змішаній естафеті.

Чоловіча спринтерська гонка видалася для України провальною. Найкращий результат продемонстрував Артем Прима – 32-е місце.

У жіночому спринті найкращою з українок стала Віта Семеренко, яка посіла 10-е місце.