Україна обіграла Австрію й достроково вийшла на Євробаскет-2022

23,7 т.
Україна Австрія

Збірна України з баскетболу достроково вийшла на чоловічий чемпіонат Європи, який майбутнього року відбудеться в Грузії, Німеччині, Італії та Чехії.

Цього права команда Айнарса Багатскіса домоглася, обігравши в надважкому матчі австрійців у так званому баблі в Словенії – 70:67.

Україна і Словенія вже вийшли на Євробаскет.
Збірна України з баскетболу перед матчем з Австрією.

"Жовто-сині" не надто впевнено розпочали поєдинок, не потрапляючи з хороших позицій. Однак ближче до середини першої чверті українці намацали свою гру, водночас досить упевнено діючи в обороні. Під кінець третьої хвилини Олександр Липовий реалізував дальній кидок і вивів команду вперед – 8:5.

Мішула пробиває дальній кидок.
Володимир Герун.

Олександр Мішула та Віталій Зотов до кінця періоду відзначилися аналогічними діями, але суперник зумів не відпустити українців у відрив – 16:14.

Друга чверть розпочалася з ривка 5:0 за якихось 50 секунд, змусивши тренера опонента брати тайм-аут. Прекрасно в обороні діяв Володимир Герун. Австрійцям завдяки активній грі під своїм щитом вдавалося створювати проблеми нашим хлопцям.

Іссуф Санон.
Олександр Мішула в боротьбі із суперником.

У середині 10-хвилинки українці пропустили ривок суперника 0:10, що призвело до того, що австрійці завершили першу половину на свою користь – 29:30.

У перерві Айнарс Багатскіс знайшов потрібні слова для своїх підопічних. Українці жваво почали другу половину з приголомшливих 10:2. Цей момент дав змогу "жовто-синім" більш упевнено себе відчути на паркеті, але суперник продовжував "кусатися", раз у раз реалізуючи спроби з-під щита.

У кінцівці зустрічі команди обмінялися точними дальніми спробами – 50:45.

Віталій Зотов.
Українці показали командну гру.
Іссуфу Саннон в атаці.

У вирішальній 10-хвилинці австрійцям уже на другій хвилині вдалося зрівняти рахунок, а українці заробили на той час п'ять фолів. "Жовто-сині" зуміли піти у відрив на п'ять пунктів, але австрійці тут же підтяглися – 59:58.

У підсумку все вирішилося на останніх нервових секундах, які наша команда завершила на свою користь.

Україна – Австрія – 70:67 (16:14 13:16, 21:15, 20:22)

Україна: Лукашов (14 + 5 підбирань), Шундель (3 – 4 втрати), Липовий (8 + 5 передач), Петров (4 + 10 підбирань + 4 передачі), Герун (8 + 8 підборів) – старт; В'ячеслав Бобров (4 втрати), Павлов (6), Кравцов (2 +5 підборів), Санон (2), Мішула (20), Зотов (3).

Австрія: Вуйошевич (15 + 4 передачі + 3 перехоплення), Мурат (3), Гюттль (16), Огунсіпе (7), Махалбашич (11 + 7 підбирань + 9 передач + 5 перехоплень – 4 втрати) – старт; Шрайнер (4), Ламешич (4), Фрідріх (3), Ерсек (4), Дув'єр.

"Не скажу, що мені було дуже просто спостерігати за цією грою. Ти повинен менше помилятися, особливо без тиску. Те, як ми іноді розпоряджалися м'ячем, пояснює, чому у нас було так мало атак. Ми на рівному місці приймали неправильні рішення. Австрійці нас нічим не здивували. Вони намагалися збивати темп гри, стояли в зональній обороні. Нам потрібно проаналізувати, чому ми втрачали м'яч у таких простих ситуаціях. Це неможливо пояснити", – прокоментував гру наставник українців Айнарс Багатскіс.

Як повідомляв OBOZREVATEL, збірна Угорщини змушена була покинути "бабл" у Словенії через спалах коронавірусу в команді.