Перемога чемпіона і трилер в Одесі: результати Суперліги Парі-Матч 20 жовтня

9,6 т.

У чемпіонаті України з баскетболу в неділю, 20 жовтня, відбулися чергові поєдинки регулярного сезону в Суперлізі Парі-Матч.

Южненський "Хімік" здобув непросту перемогу в гостьовому матчі проти "Запоріжжя" (88:81), а "Прометей" в Кам'янському тільки в другому овертаймі вирвав перемогу у неступчівой "Одеси" (91:88).

Хімік заволодів перевагою у дебюті гри, реалізувавши 4 з 7 триочкових за першу чверть, у той час як господарі виконали 6 хибних дальних кидків. Запоріжці підтягнулись під кінець першого 10-хвилинного відрізку, скориставшись серією підбирань на чужому щиті та енергійною роботою у нападі від Брендона Рендольфа. Але у захисті у команди Валерія Плеханова проблем вистачало — запоріжці пропустили 29 очок, дозволивши чемпіону отримати 9 балів переваги.

У другій чверті Хімік двічі схибивши з дальньої відстані, відмовився від триочкових атак, і в цілому в нападі діяв вже не так впевнено. Цим скористалися господарі, у яких ще за першу половину 18 очок набрав Рендольф, скоротивши відставання перед великою перервою до 6 балів. Запоріжці малу серйозну перевагу на підбираннях, що допомогло їм набрати 12 очок другого шансу ще у першій половині при лише 4 у Хіміка.

У третій чверті господарі продовжили погоню і продовжили успішно. Запоріжжя діяв агресивніше за суперника і зумів остаточно повернутись у гру, отримавши 4 очки переваги перед заключною чвертю.

Але вирішальний відрізок був за Хіміком, який швидко повернув собі лідерство, зробивши ривок 11:4 в дебюті четвертої чверті. Салліван за підтримки українців Марченка та Войналовича вели гру гостей в атаці, у той час як Запоріжжя втратив темп, почав помилятись у нападі та відпустив перемогу. Команда Віталія Степановського нав’язала супернику свою гру у четвертій чверті і виграла матч з рахунком 88:81. Запоріжці вдруге поспіль програли вдома, а Хімік здобув свою першу виїзну перемогу сезону.

У гостей варто відзначити американський тандем Вільямс та Салліван, які набрали по 19 очок, а Марченко, закинувши 3 з 6 триочкових, відзначився 15 балами.

Запоріжжя свій наступний матч зіграє 1 листопада на виїзді проти Черкаських Мавп, а Хімік 2 листопада вдома прийматиме Миколаїв.

БК Запоріжжя - Хімік 81:88 (20:29, 21:18 26:16, 14:25)

Запоріжжя: Сталлворт (8 + 4 передачі), Рендольф (22 + 5 підбирань + 6 передач), Німцеві, Шевченко (11 + 7 підбирань), Сіммонс (13 + 8 підбирань) - старт; Буц (1), Кожем'якін (16), Титов (5), Харріс (5).

Хімік: Вільямс (19 + 6 передач), Козак (2), Марченко (15), Ковальов (6 + 6 підбирань), Угба (8 + 4 підбирання) - старт; Рябчук (2), Рахімшаіков, Войналович (11 + 6 підбирань), Горобченко (6 + 4 передачі), Салліван (19 + 7 підбирань + 5 втрат).

Перед зустріччю з Одесою Прометей вибився у одноосібні лідери першості. Причин побоюватися, що після візиту команди Олега Юшкіна у кам’янців з’явиться одиничка у графі поразки не було. Втім, одесити, які перед тим покарали запорожців за зверхнє ставлення і цей поєдинок розпочали агресивно і швидко. Знову Мейсі і Холовей були авторами стартового ривка і допомогли команді виграти першу чверть.

У другій десятихвилинці господарі поступово стали відігравати відставання і хоча одесити успішно відбивалися Сидоров влучним дальнім рахунок зрівняв на 16 хвилині. Олег Юшкін відреагував тайм-аутом. Мейсі і Холовей перевели подих і продовжили феєрити: до великої перерви гості повернули собі 7-очкову перевагу, а на рахунку цієї парочки було уже 32 очки. З усіх хто виходив на заміну відзначитися зміг лише Прокопенко влучивши 1 із 2 штрафних.

Інтрига полягала у тому, чи вдасться таки одеситам приголомшити лідера на домашньому майданчику зусиллями виключно стартової п’ятірки. Тим паче, що другу чверть вони розпочали не менш агресивно із постійним тиском на м’яч. У захисті стелилася уся команда, а очки здобували ті самі. Третім за результативністю йшов Носков. За переваги у 13 очок Олег Юшкін дозволив собі невеличку ротацію. Суперники відреагували ривком. За одну атаку до еквалайзера і за 1,5 хвилини до перерви тренер Одеси бере таймаут. Превентивні заходи подіяли, мінімальну перевагу зберегти вдалося. Вчергове господарі рахунок зрівняли уже на 32 хвилині трудовим алєй-упом Лукашов на Маєрса. Заключна фаза поєдинку обіцяла бути гарячою. Проте як тільки Прометей вийшов уперед, гра стала дуже в’язкою із великою кількістю фолів (у тому числі і неспортивних) і нереалізованих штрафних. Cемиочкова перевага господарів за 2 хвилини до кінця матчу практично згасила інтригу, аж раптом оливи додав Денис Носков, який влучив 2 архіважливих триочкових і відмінний командний захист Одеси і уже дивним чином у гостей +1, вони стримують Трента під час останнього володіння Прометея і майже виграють сенсаційний поєдинок. Далі трилер лише набирав обертів. В останні 6 секунд господарі швидко відфолилися і Лі закинув лише 1 штрафний. М’яч на останній випад було довірено Сидорову і він кидком із середньої встиг зрівняти рахунок ще до сирени. Це був третій еквалайзер від Сидорова по ходу усього матчу.

Характер гри у овертаймі не змінився анітрохи, Прометей відривався у рахунку гості наздоганяли, але право останньої атаки за рівного рахунку дісталося саме гостям. До справи взявся Мейсі, але його дальній перед сиреною мети не досяг. Так команди продовжили писати сценарій триллера.

Знову Прометей відривається на 5 очок вперед, знову Мейсі зрівнює рахунок на останній хвилині. Знову усе може вирішити Трент, а Сидоров закидає важливу трійку за лічені секунди до кінця. Мейсі мчить стрімголов через увесь майданчик і встигає закинути лише 2 очки (тайм-аутів у Одеси уже не було). Останні секунда, остання надія, швидкий фол Холловея і 2 холоднокровних штрафних від Лукашова. Кидок Носкова навмання мети не досяг. У підсумку важка і вольова перемога Прометея.

Прометей - БК Одеса 91:88 2от (13:20, 21:21, 18:13, 17:15, 10:10, 12: 9)

Прометей: Лукашов (16 + 8 підбирань + 9 передач), Трент (10 + 5 втрат), Місяць, Конате (3), Майерс (14 + 9 підбирань) - старт; Мальчевський (4 + 6 підборів), Антипов (17 + 6 підбирань), Сидоров (17 + 4 підбирання), Міллер (10 + 11 підбирань).

Одеса: Артамонов (5 + 8 передач), Мейсі (34 + 7 підбирань), Носков (12 + 8 підбирань), Холлоуей (22 + 7 підбирань + 5 втрат), Браун (4 + 12 підбирань + 4 передачі + 4 блокшота) - старт; Кадигроб, Новиков, Ткачук, Вадим Прокопенко (6), Лі (5).

Читайте: Суперліга Парі-Матч: результати та розклад трансляцій 17-20 жовтня

Як повідомляв OBOZREVATEL, напередодні "Миколаїв" в Суперлізі Парі-Матч програв удома "Дніпру" 73:80.

18 жовтня лавная подією ігрового дня стала поразка чемпіона "Хіміка" від новачка ліги "Прометея".