Збірна України стала віце-чемпіоном Європи з баскетболу

33,0 т.
збірна України з баскетболу

Юніорська збірна України (U-18) здобула срібні медалі чемпіонату Європи з баскетболу в Дивізіоні 1В. У фіналі, який проходив у Скоп'є (Македонія), "жовто-сині" зазнали прикрої поразки від Чорногорії - 72:83 (22:16 12:27, 20:24, 18:16). Обидві команди без розкачки активно почали зустріч. Зі стартових секунд глядачі побачили на майданчику відкритий баскетбол - радість для уболівальників і головний біль для тренерів.

Читайте: Україна дала бій фавориту Євробаскету

Найбільше серед інших виділявся Ілля Тиртишнік. Наш сьомий номер зловив кураж і за першу чверть набрав 14 очок, регулярно вражаючи кільце суперника з середньої та дальньої дистанції.

Що сталося з підопічними Олександра Ворони в другій 10-хвилинці - невідомо. Українці дозволили Чорногорії не просто зрівняти рахунок, знівелювавши шість очок різниці, а й дали піти на значний відрив. У середині чверті наші "горіли" 2:15, після чого трохи оговталися, відновивши в поєдинку статус-кво. І все ж на велику перерву команди пішли з різницею в -9 на користь балканців. Відпочивши в роздягальні, "жовто-сині" з новими силами кинулися відіграватися, намагаючись повернути собі втрачену перевагу. Особливо проявляв активність Горобченко. При цьому наші частенько порушували правила і дозволяли супернику робити підбори біля свого кільця. Все це вилилося в -15 за 2,5 хвилини до кінця третьої чверті.

Читайте: Олімпіада-2016. Американський баскетболіст встановив унікальне олімпійське досягнення

У вирішальному відрізку зустрічі українці з останніх сил кинулися вперед, намагаючись максимально підвищити темп. Точні штрафні від Ніколенка та Скапінцева скоротили розрив до -6, проте двома кидками чорногорці знову повернули собі зручну перевагу. "Гойдалки" на майданчику тривали до останнього. Балканці всіляко тягнули час і в результаті домоглися свого.

Як повідомляв "Обозреватель", завдяки виходу в фінал Євробаскету Україна завоювала путівку в дивізіон А і в наступному сезоні буде грати в еліті європейського баскетболу.

Євробаскет-2016. U-18. Фінал Україна U-18 - Чорногорія - U-18 - 72:83 (22:16 12:27, 20:24, 18:16)

Україна : Горобченко (8 + 7 підбирань + 4 передачі), Тиртишнік (19 + 5 втрат), Німцеві (14 + 4 втрати), Ніколенко (13), Скапінцев (12 + 10 підбирань + 4 втрати +3 передачі) - старт; Ягодин (4), Овчаренко (2), Фролов

Чорногорія : Попович (17), Коровичі (16 + 7 підбирань), Чарапіч (15 + 5 підбирань + 12 передач), Симонович (13 + 7 підбирань)