![Іван Леньо](https://i.obozrevatel.com/person/2022/9/1/29826427454799457387384515541883057325831161n.jpg?size=100x100)
Блог | Потрібно відпочивати від війни, але ж можна це робити делікатніше
Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
![Потрібно відпочивати від війни, але ж можна це робити делікатніше](https://i.obozrevatel.com/news/2022/9/1/30332978155364789830851265673313006218400048n.jpg?size=1944x924)
Людині притаманна емпатія.
Без неї ніяк.
Нема сенсу пояснювати мудаку на прямотоках, що ганяти під вікнами госпіталю - це навіть не жлобство, а моральний злочин.
Пізно пояснювати.
Як і пізно пояснювати гламурній тьолці, яка виставляє в соцмережу фото з Єгипту на пляжі, що можна і потрібно відпочивати від війни, але ж можна це робити делікатніше.
Делікатність - це чи найнеобхідніша зараз манера поведінки. Будь яка наша дія має бути усвідомлена тим, що можна комусь зробити боляче. І цих "комусь" - пів країни, якщо не більше.
Якщо ти спиш не в окопі - тобі вже повезло. Якщо живеш в незруйнованому будинку - тобі знову повезло. Якщо твої діти при тобі, здорові і не травмовані війною - тобі дуже повезло. А якщо в тебе ще є робота і улюблена машина чи мотоцикл - то ти тричі везунчик.
Війна має збільшувати емпатію, а не розділяти людей на два табори.
Дорослість суспільства вимірюється саме нею.
Якщо комусь погано спиться, передивляйтесь періодично це фото - для емпатії.