Українці в Новосибірську відзначили День єднання
Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
![Українці в Новосибірську відзначили День єднання](https://cdn.obozrevatel.com/news/img/newspreview-default-thin.jpg?size=1944x924)
У Новосибірську (РФ) Національно-культурна автономія українців і Новосибірський обласний культурний центр за підтримки адміністрації області та мерії 22 січня зібрали українців на традиційне святкування Дня Злуки.
Як повідомив УНІАН заступник голови Національно-культурної автономії українців м. Новосибірська Анатолій МІНЯЙЛО, незважаючи на 35-градусний мороз, в Російсько-німецький будинок, де проводилося свято, прийшли люди, які душею вболівають за Україну, для яких дороги і українське слово й українська пісня.
З доповіддю виступив голова Національно-культурної автономії Володимир Мановича, директор Новосибірського обласного українського культурного центру Валентина ШЕРСТКІНА зачитала вітання від генерального консула України в Тюмені Євгена ЛЕВИЦЬКОГО, представник від адміністрації області Володимир ЛИМАР привітав усіх зі святом і побажав, щоб українсько-російські відносини були завжди тільки братніми.
Після урочистостей відбувся святковий концерт, в якому взяли участь вокальні ансамблі "Злагода", "Смерічка", дитячий ансамбль "Сонечко", молодіжний "Березіль" та інші.
Як відомо, щорічно 22 січня відзначається День Соборності України.
Урочистий Акт об'єднання Західно-Української Народної Республіки та Української Народної Республіки в єдину соборну Українську державу проголосила директорія УНР 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.
Західно-Українська Народна Республіка була проголошена 1 листопада 1918 масовим виступом української iнтелiгенцiї та військових на території Австро-Угорської імперії в Галичині. Столицею ЗУНР спочатку був Львів, потім Тернопіль, а з січня 1919 року - Станіслав (нині - Івано-Франківськ).