У Севастополі погано розуміють центральну владу
Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
![У Севастополі погано розуміють центральну владу](https://cdn.obozrevatel.com/news/img/newspreview-default-thin.jpg?size=1944x924)
Рішення місцевих рад про надання російській мові статусу регіональної поки що до істотною зміною в житті південно-східних регіонів України не привели. Опитані "СПРАВОЮ" представники місцевих рад розповіли, що у всіх сферах жителі регіонів продовжують користуватися звичним для себе мовою.
"Відтоді як ми прийняли рішення про надання російській мові статусу регіональної, в нашому житті нічого не змінилося, і ми, всі 100% севастопольців, як користувалися, так і користуємося у всіх сферах виключно російською мовою", - сказала "Делу" прес -секретар Севастопольської міської ради Тетяна Шкаріна.
За її словами, метою Севастопольської міськради було переказ легітимності використанню російської мови. "Оскільки нам нагадували, що ми нелегітимні, то ми, звичайно, хвилювалися, і ми постаралися поквапитися і щось зробити", - говорить Шкаріна. За її словами, той факт, що жителі Севастополя українською мовою не володіють, доставляє труднощі і державним органам. "Ту документацію, яка приходить, ми всі разом з працею переводимо на російську мову, - говорить Шкаріна, - а в обігу з центральними органами влади ми іноді переводимо, а й пишемо російською мовою теж".
На звичку спілкуватися російською мовою посилаються і представники місцевих рад в інших регіонах. Прес-секретар Миколаївської обласної ради Тетяна Даниленко пояснила рішення облради про регіональний статус російської мови тим, що жителям області простіше писати російською. "Люди хочуть повернення російської мови хоча б у таких інституціях, як державні органи влади, щоб вони могли писати звернення і отримувати відповіді (російською. -" ДЕЛО "), батьки хочуть, щоб діти навчалися в російськомовних школах, в той час як партії відпрацьовують обіцянки ", - говорить вона.
У Дніпропетровську рішення про регіональний статус російської мови розділило місцевих чиновників. В даний час його схвалив тільки міськрада. Мер Дніпропетровська Іван Куліченко був проти рішення про російською мовою, і зараз воно опротестовано прокуратурою. "Це декларація. Як депутати говорили на сесії, вони виконують передвиборчі обіцянки своєї партії ", - сказала прес-секретар мера Дніпропетровська Тетяна Мазниченко. За її словами, після прийняття рішень про регіональний статус російської мови "нічого б не змінилося, документи б не готувалися російською мовою".