У Донецьку викрито конвертаційний центр, "відмив" 270 млн. грн.
Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
![У Донецьку викрито конвертаційний центр, 'відмив' 270 млн. грн.](https://cdn.obozrevatel.com/news/img/newspreview-default-thin.jpg?size=1944x924)
У Донецьку співробітниками управління по боротьбі з організованою злочинністю припинено діяльність незаконного конвертаційного центру, через рахунки якого пройшло 270 мільйонів гривень. Затримано всі члени злочинного угруповання.
Як повідомляє Центр громадських зв'язків УМВС України в Донецькій області, конвертаційний центр утворився близько року тому. Його робота з боку виглядала цілком законно. Існував офіс, в якому трудилося багато людей, причому всі займалися абсолютно легальної комерційної діяльністю. Головна ж робота підприємства полягала в легалізації здобутих незаконним шляхом грошових коштів.
Схема махінацій була відпрацьована до дрібниць. Всі операції здійснювалися через п'ять фірм, які були офіційно зареєстровані і регулярно звітували до податкової інспекції. Однак податків не платили, так як за документами працювали собі в збиток.
Організував та налагодив всю систему 35-річний донеччанин. До складу групи входило ще четверо однодумців. У кожного учасника були певні обов'язки: один займався безпекою, інший - виготовленням фіктивної документації, третій - веденням бухгалтерського обліку, а інші шукали клієнтів. Все йшло по накатаній колії, і п'ятірка працювала, не підозрюючи, що вже впритул ними зайнялися оперативники.
В ході проведення раптових обшуків за місцем проживання та роботи членів злочинної групи були виявлені печатки фірм, якими фігуранти користувалися для незаконних фінансових операцій, описані також огтехніка і автомобілі підприємства, а банківські рахунки підприємств заморожені. Крім того, вилучено гроші в розмірі 1,5 млн. гривень.
Стосовно організаторів підприємства порушено кримінальну справу за ст.205 - "Фіктивне підприємництво", ч.2 ст.209 - "Легалізація грошових коштів та іншого майна, здобутого злочинним шляхом" та ст.366 КК України - "Службове підроблення".
Заарештовано організатор і два активних учасника злочинної групи.
http://ostro.org