Ющенко доручив Кабміну розвивати космічну галузь
Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
![Ющенко доручив Кабміну розвивати космічну галузь](https://cdn.obozrevatel.com/news/img/newspreview-default-thin.jpg?size=1944x924)
Президент Віктор Ющенко доручив Кабінету Міністрів розвивати космічну галузь. Про це йдеться в указі президента номер 933/2005. Згідно з документом, розвиток космічних технологій та їх ефективне використання в інтересах національної економіки, науки, оборони і безпеки є пріоритетним завданням органів виконавчої влади.
Президент провчив Кабміну передбачити під час розроблення проектів законів про держбюджет-2006 і в наступні роки асигнування, необхідні для реалізації загальнодержавної космічної програми, а також можливість залучення кредитів міжнародних фінансових організацій для реалізації перспективних проектів космічної галузі.
Також Кабміну доручено передбачити фінансову підтримку за допомогою механізмів здешевлення цільових кредитів. Ющенко доручив Кабміну розробити до 1 липня комплекс заходів щодо підтримки підприємств космічної галузі та забезпечити їх впровадження.
Крім того, президент доручив розробити і подати на затвердження до 1 грудня проект Концепції космічної діяльності України до 2011.
Відповідно до указу, Кабмін зобов'язаний підготувати з урахуванням затвердженої Концепції пропозиції про склад і обсяг робіт на 2006, які виконуються відповідно до загальнодержавної космічної програмою на 2003-2007.
Крім того, президент доручив Кабміну розробити до 1 квітня 2006 проект загальнодержавної (національної) космічної програми на 2007-2011 і подати його до 15 червня 2006 року на розгляд до Верховної Ради.
Кабмін має підготувати та внести в установленому порядку до 30 червня проект указу президента про створення Національної супутникової зв'язку.
Міністерство транспорту та зв'язку відповідно до указу є державним замовником Національної супутникового зв'язку.
Контроль за виконанням цього указу покладено на держсекретаря Олександра Зінченка.