У Кракові відбувся традиційний парад такс
Віртуальний меморіал загиблих борців за українську незалежність: вшануйте Героїв хвилиною вашої уваги!
![У Кракові відбувся традиційний парад такс](https://i.obozrevatel.com/2010/9/7/389423_image_large.jpg?size=1944x924)
У польському Кракові відбувся традиційний парад такс. На головну площу разом з господарями вийшли майже всі довгі собаки міста. Як це було - дивіться далі.
"Ковбасні собаки", як їх називають у Польщі, головні герої свята в Кракові. Для них тут і загальну увагу, і безкоштовне частування. Ну і, звичайно, приємні слова від господарів.
На параді такси не просто походжають по центру міста, а гордо вигулюють костюми, які для них виготовили господарі. Цього разу темою параду стала битва при Грюнвальді, 600-річчя якої урочисто відзначають у Польщі. Середньовічний антураж приміряли і собаки, і їх власники.
- Це вже відома історія. Перший парад організували в 1973-му. За збігом обставин, він відбувся першого травня. І тодішня влада вирішила, що це спроба висміяти соціалістичне свято - День Праці. Паради такс заборонили, і відновити їх вдалося тільки в 1994-му, - розповіла Агнешка Кузинського, організатор параду.
На загальноміські оглядини краківські такси виходять щорічно. Парад і конкурс проводить місцева радіостанція. Для городян він вже давно став очікуваною подією. А колись перший вихід довгих собак в люди викликав справжній скандал, пише Перший національний .