newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
PolskiPOL
flag
русскийРУС
img

Ліцензійним забезпеченням вдома користується лише 11,1% киян

543
Ліцензійним забезпеченням вдома користується лише 11,1% киян

Виключно ліцензійним програмним забезпеченням вдома користується 11,1% опитаних киян.

Таким є результат проведеного соціологічною службою агентства УНІАН дослідження, у ході якого було опитано понад 1,5 тис. жителів столиці.

Такий же відсоток респондентів зазначили, що у них більше половини комп'ютерних програм мають ліцензію. 19,4% сказали, що ліцензійними у них є менше половини програм; є лише одна-дві ліцензійні програми, а переважна частина піратські у 13,9% опитаних; точно не можуть відповісти щодо кількості ліцензійних програм 2,8% респондентів. Решта 41,7% опитаних жителів Києва взагалі не мають ліцензійних програм на домашніх комп'ютерах.

Видео дня

Водночас, на робочих місцях у 42,2% респондентів персональні комп'ютери мають усі ліцензійні програми; половина програм має ліцензію у 8,9% опитаних; менше половини програм – у 13,3%.

13,3% голосів отримали відповіді, що на робочому комп'ютері “є одна-дві ліцензійні програми, а переважна частина піратських” та “у мене взагалі не має ліцензійних програм”. Не знають напевно про програмне забезпечення свого ПК 8,9%.

Відповідаючи на запитання “Чому Ви користуєтесь піратськими програмами?”, 43,5% сказали, що через брак коштів, а 45,7% “принципово не хочуть платити за те, що можна отримати майже безкоштовно”. Патріотизм виявили 6,5% респондентів, які сказали, що не хочуть спонсорувати розробки іноземних держав, а от якби такі програми робили в Україні, купували б обов'язково. Не замислювалися над цим питанням 4,3% учасників опитування.

Загалом же, як виявилось, вдома комп'ютером користуються 41,1% киян, на роботі - 50,0%; і вдома, і на роботі – 17,4%. Зовсім не користуються комп'ютерами 8,9% респондентів.