newspaper
flag
УкраїнськаУКР
flag
EnglishENG
flag
русскийРУС
img

За кого вболівають Бендери: анонс "бронзової" битви Суперліги Парі-Матч

чемпионат Украины по баскетболу

Наприкінці цього тижня баскетбольна Україна знову об’єднається довкола своїх улюблених команд. У Суперлізі прийшов час медальних протистоянь, 4 клуби вступають у вирішальну боротьбу за нагороди і лишитися осторонь цих поєдинків неможливо. У кожній з пар і "золотій", і "бронзовій" очікується безкомпромісна боротьба, про що свідчать і важливість перемоги й історична специфіка. Кожен хто цікавиться баскетболом напевно уже зробив свій вибір, за кого вболіватиме, за "Хімік" чи "Будівельник", за "Черкаські Мавпи" чи "Дніпро". Певно на чийсь вибір вплинув стиль гри кожної з команд чи традиції, які склалися протягом попередніх років. Ми ж спробували з’ясувати у яких містах України на формування вибору може спрацювати "фактор свого хлопця".

Видео дня

Бронзова серія "Дніпро" – "Черкаські Мавпи", навіть без медального відблиску виглядає дуже привабливо. У цих команд своя історія стосунків, свої рахунки, своя інтрига. Це щось на кшталт протистояння Маямі – Нью-Йорк у НБА, або баварських розбірок між "Бамбергом" і "Байєрном". Кожен хто хоч трішки цікавиться баскетболом глянувши на назви цих двох команд одразу скаже "бути рубці". Таким протистоянням завжди додаткового шарму добавляють гравці, які встигли пограти у обох клубах, або мають інші прив’язки до обох полюсів протистояння.

Отже, жоден з гравців "Черкаських Мавп" не був помічений раніше як повноцінний гравець у складі БК "Дніпро", хоча багатьох з нинішніх черкасців з Дніпропетровщиною поєднує минуле. Почнемо з того, що головний тренер "Мавп" – Максим Міхельсон розпочинав свою кар’єру тренера на південних околицях Кривого Рогу, де працював із дітьми, саме як дитячий тренер він перебрався до Черкас і згодом виріс до головного тренера одного з найсильніших клубів країни.

Один з лідерів Мавп Олександр Кобець родом з місто-супутника Дніпра – Новомосковська, саме там він розпочинав грати у баскетбол разом зі старшим братом Андрієм, який між іншим, встиг пограти за БК "Дніпро", а от Олександр ще у ранньому віці перебрався у табір Мавп з тих пір черкаський клуб для нього рідний. Що цікаво, Кобець завзятий фанат футбольного "Дніпра", але баскетбол – це зовсім інше.

Як не дивно не встиг пограти за "Дніпро" і вихованець знаменитої ДЮСШ №5 Максим Івшин. Цей центровий пізнавав баскетбольні ази під наглядом Кирила Большакова і Олександра Євсеєвічева, але гравцем Суперліги став у маріупольському Азовмаші. Зараз друге пришестя Макса до Черкас, про принциповість стосунків між його нинішньою командою і клубом де він починав свою кар’єру він знає достатньо. Тож можна припустити, що навіть у переповненому відданими фанами залі "Шинника" знайдуться ті хто вболіватиме за гостей.

Знає про це і чимала когорта молодих черкасців, яка виросла на рубках із Дніпром: Воєвода, Руслов, Скапінцев, Ткачеко усі вони з дитинства у структурі Мавп і багато разів бачили епічні протистояння. Ця компанія двадцятирічних місцевих хлопців зовсім скоро має стати кістяком клубу. Зараз у таборі "Мавп" є чимало гравців з усієї України. Харків представляють Олександр Сізов та Ігор Чумаков; Дмитро Тихонов родом з Криму, а Ігор Бояркін з Донецьку. Давно стали українцями і Олександр Кольченко та Андрій Кальніченко (перший родом з Тирасполя, а капітан "Мавп" з Бендер). Ці хлопці гарантія того, що молдовське Придністров’я симпатизуватиме "Мавпам".

Географія складу "Дніпра" не настільки багата. Значна частина гравців розпочинали своє баскетбольне життя у цьому місті, тут таки його і продовжують. Що там казати, коли навіть розпад сусіднього БК "Кривбас" і переїзд трьох гравців до обласного центру суттєво не розширив обрії, так Дмитро Глєбов познайомився із баскетболом у Харкові, а Анатолій Шундель вихованець ще одного плідного, у баскетбольному сенсі, міста – Миколаєва, але разом з ними до "Дніпра" повернувся Микола Вільховецький, який тут таки і починав свою кар’єру. Цікаво що зовсім нещодавно Вільховецький, Шундель і. тепер уже черкасець Борякін разом становили основу задньої лінії "Кривбаса", а тепер опинилися по різні боки барикад.

В цілому в Україні важко знайти настільки притертий колектив і настільки зіграну команду, як "Дніпро". Олександр Мішула, Станіслав Тимофієнко, Олександр Місяць, Володимир Шевченко, Максим Закурдаєв, Сергій Загреба – усі вони є вихованцями клубу.

Виділяються на цьому тлі хіба молодий киянин Антон Дзюба та вихованець Азовмаша Ернесто Ткачук. Щодо тренера "Дніпра", то Денис Журавльов більшу частину свого баскетбольного життя провів у Києві, його прекрасно пам’ятають і вболівальники Будівельника і ті хто гаряче підтримував БК "Київ", тож симпатії столичної публіки скоріше схиляться на бік "Дніпра".

Підсумовуючи зазначимо що у складі "Черкаських Мавп" є гравці з Черкас, Харкова, Керчі, Донецьку, Новомосковську, Дніпра і тренер з Кривого Рогу. Крім того 2 вихованці молдовського баскетболу, один з яких уже давно став южненцем, а інший вважає себе одеситом і ще один чистий легіонер з американського Сан-Дієго Stacy Davis.

Дніпро повернувся до філософії, яку пропагував багато років поспіль – гра без легіонерів. Був період, коли у Дніпрі йшли на експерименти з іноземними баскетболістами і тренерами, але зараз клуб робить головну ставку на власних виконавців. Понад 2/3 гравців у заявці це місцеві баскетболісти, місцевим можна вважати і тренера, який навчався у Дніпрі, хоча більша частина кар’єри Дениса пройшла у Києві. У його розпорядженні також є гравці з Кам’янського (40 км від Дніпра), Харкова, Києва, Маріуполя і Миколаєва.

Та за кого не вболівали б ви, ця пара команд вам однозначно подарує чималу дозу вболівальницького адреналіну.